Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hany km-t vagytok hajlandoak...

Hany km-t vagytok hajlandoak kocsikazni amikor rokonokat (anyost, apost, sogorekat) kell valahova elvinni mert mashogy nem tudjak megoldani? Es fogadtok el toluk ilyenkor penzt?

Figyelt kérdés
2021. szept. 2. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag sosem kértek ilyet tőlem.

Értelemszerűen, ha bajban vannak, segítenék nekik. Ha ezzel tudok segíteni, akkor ezzel. Tudom, hogy nem élnének vissza vele. Mi összetartó család vagyunk.


Nálunk csak olyan szokott lenni, hogy halottak napja előtt (tehát évente egyszer) a szüleimet elviszem azoknak a távolabbi rokonoknak a sírjához is, ahová év közben nem járnak, és messzebb vannak tőlünk. De egyrészt oda magam is mennék, hisz nekem is rokonaim. Másrészt ilyenkor sem apukám kér erre, hanem előre én ajánlom fel neki, hogy mennék, és akkor már menjünk az én kocsimmal, én vezetnék. Nyilván neki ez könnyebbség, mert már 80 éves.

2021. szept. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bármennyit, és elfogadom a benzinpénzt érte.
2021. szept. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
1.! Amit írsz, teljesen evidens. Én is ezt teszem. Viszont ha például nyaralni viszem őket valahová, és értük is megyek, akkor a benzinpénzt elfogadom én is, mint ahogy a 2-es válaszoló írta. (Jobban állnak anyagilag.) Nincs ebben semmi rossz - szerintem.
2021. szept. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Vállalkozó vagyok, kicsit az órabérem is előttem van. Nyilván ha sürgős dologról van szó, ott vagyok. De ahogy írtad "kocsikazni", az jön le, hogy minden csipcsup ügyekkel is engem kérnek meg. Nos, volt már, hogy a saját feleségemnek inkább hívtam taxit, mert olcsóbb volt, mint az én időből elvinni pl fodrászhoz. Azt kell átgondolni, mennyit ér az időd, bár lehet, hogy ezt a rokonok nem fogják felfogni, mert neked úgyis van kocsid, az időd és a benzin is ingyen van.

Főleg, ha pénzt is akarnak adni, merlegelném a taxit.

2021. szept. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire fontos a dolog. Orvoshoz, ügyet intézni, nyaralóba leviszem a rokonokat, és nem fogadnék el érte pénzt. Amikor az egyik rokonom egy kb. 100 km-rel arrébb lévő állatkertbe vágyott, arra nemet mondtam, ha kifizette volna, sem szántam volna rá az időt.
2021. szept. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!