Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen robogót ajánlanátok?

Milyen robogót ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy robogót,főleg munkába járáshoz(biciklivel 5 perces út),és városban szaladgáláshoz kellene.Fiatal vagyok,és nekem fontos hoz jól nézzen ki,és sportos legyen.B-s jogsim van,és ezért max 50ccm lehet,de olyat szeretnék amiben bőven van annyi erő hogy egy emelkedőn felmenjen.Láttam olyan videókat 50-es robogokról,hogy egy közepes emelkedőn nem tudtak vele felmenni.Na ilyet semmiképp nem szeretnék.Annyira nem értek a motorokhoz,de fontos hogy megbízható legyen,és amennyire csak lehet jól menjen,ahhoz képest hogy 50-es.A keret 300-400 ezer forint.Előre is köszönöm a válaszokat.

2021. szept. 4. 21:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Azert van ott Aerox HaHu-n.


Egy sima közúti ellenőrzésnel nem lehet gond a 70ccm-ből, de komolyabb balesetnel ha szetkapják (nem valószínü, de előfordulhat) akkor igen.


En egy 70-es kittet vennek ugy ahogy van a típushoz amúgy. (50 ccm beleütve a blokkba biztos ami biztos)

2021. szept. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
egyébként az aprilia sr 50 sem tűnik rossznak?Megbízható típus?
2021. szept. 5. 19:00
 13/16 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ha felfúratod, akkor az annyit jelent, hogy maradna az eredeti henger.

Szóval nehogymá' valaki megmondja kívülről. ;)


(az egy másik történet, hogy a henger falvastagsága nem biztos, hogy elbírja)

2021. szept. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Annyira nem értek hozzá,nem merültem el a témában,csak egyik ismerősöm fúratta fel a blokkját,és annyit tudok az egészről hogy nő a teljesítmény.
2021. szept. 5. 19:27
 15/16 anonim ***** válasza:

#13 vagyok.

Még egy gondolat a fúrásról.

Ezeknek a segédmotoroknak az égéstere általában "négyzetes" méretezésű, azaz a dugattyú átmérője és a löket közel azonos nagyságú.

Az egyszerű számítás kedvéért a furat és a löket is egyaránt legyen 40mm.

Ez így 50,24ccm-re jön ki.

Ha 70ccm-t szeretnél, az eredeti alkatrészek (henger, főtengely/ megtartásával, ahhoz a 40mm-es átmérőt 47,2 mm-re kellene fölfúrni, ami oldalanként 3.6mm növekedést jelentene.

Elméletileg így 69.954ccm várható, viszont ez kivitelezhetetlen a hengerfal korlátozott vastagsága miatt.

(és akkor még nem beszéltünk a főtengelynél jelentkező plussz terhelésről, a bevitt levegő/üzemanyag mennyiség növeléséről, a kipuffról.......stb.)

Vagyis ez így nem járható.

2021. szept. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem valami dinamikus 50ccm lesz,és nem fúratom.Nem akarok vele száguldozni,de láttam egy speedzone-os 50-es robogó tesztet,és már egy kisebb emelkedőn sem tudott felmenni.De valószínű az olyan is volt,egy jó erőben lévő 50-es csak felmegy.
2021. szept. 6. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!