Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az Alpina mi lenne a BMW-n belül?

Az Alpina mi lenne a BMW-n belül?

Figyelt kérdés

2021. szept. 9. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
gondolom mint a mercinek a brabus
2021. szept. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy nem. Az az M.
2021. szept. 9. 22:47
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább esztétikailag jelent valamit.
2021. szept. 9. 22:48
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem... A mercedesnél az amg felel meg a bmwnél az m-el...

Érted?

2021. szept. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ez orosz?
2021. szept. 9. 22:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az Alpina egy tuningcég, ami BMW-ket alakít át. Nem teljesen függetlenek: bár a BMW-nek nincs tulajdonrésze a vállalatban, de nagyon szoros az együttműködésük. Amit csak lehet, a BMW standard gyártósorain készítenek, de az egyedi elemek (ezek akár teljes, BMW-alapú motorok is lehetnek) az Alpina gyárában, Buchloéban kerülnek az autókba. Saját VIN-jük van, önálló gyártónak minősülnek és a modelljeiken (látható helyen) nem használják a BMW márka- és típusjelzéseit.

Amolyan gyári tuningcégként működnek, egy-egy új modellből először ők hozzák ki az átalakított modelleket, általában az M kiviteleket is megelőzve, mert még a piaci bevezetés előtt megkapják az új modellek teljes dokumentációját, ezért időben el tudnak készülni a saját autóikkal.

Az Alpina-féle BMW-knél a teljesítmény nagyobb, mint a szokásos, viszont ők gran turismókat építenek: megvan bennük minden elérhető extra, a beltér kialakítása a lehető legszebb és legjobb, az autó pedig a békés, nyugodt, gyors utazásra van kitalálva. Nem fog köridőrekordot dönteni a Nürburgring Nordschleifén, de nem is azért van.

2021. szept. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mint például ez: [link]
2021. szept. 9. 23:19
 8/10 A kérdező kommentje:
Szép, kár, hogy az európai modell le van butítva. Például nincs elől szélességjelző, persze az nem Alpina termék.
2021. szept. 9. 23:21
 9/10 A kérdező kommentje:
Meg talán ennyi króm sincs.
2021. szept. 9. 23:21
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyon jól leírta a hatos, én is így akartam, de megspóroltál nekem pár percet :D


Úgy érdemes felfogni, hogy míg az M-es modellek a pályára tervezett, kihegyezett, így a napi használhatóság terén kicsit kompromisszumos modellek, addig az Alpina a luxusra és a teljesítményre balanszban megy rá, nem csak gyors, hanem exkluzív és a gyárinál jobb luxusérzetű.


Régebben voltak egészen elrugaszkodott projektjeik is, például az E36-os BMW-ből épített Alpina B8, amiről azt érdemes tudni, hogy a BMW fontolgatta anno, hogy az E36 M3 V8-as motort kapjon - nem kapott, az Alpina meg "fogd meg a söröm" alapon belerakta a saját BMW alapokra épített V8-as motorját. Manapság olyan 70 ezer euró körül megy, ha néha 1-1 felbukkan... :)


Nem nagyon van megfelelője a Mercinél. Valami az AMG és a Maybach keresztezéséből.

2021. szept. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!