Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi egy autóvásárlás menete?

Mi egy autóvásárlás menete?

Figyelt kérdés

Szeretnék magamnak egy autót venni, ezt átalakítani, majd kizárólag magánterületen/pályán használni. Soha életemben nem vettem még autót, ezért nem tudom mi ennek a menete.



Mivel ugye közúton nem használnám, elég lenne egy adásvételi és heló? Biztosítás ugyan úgy kéne rá, hogy nálam az utcán egy métert nem gurulna?

Tudom, tudom meg fogom kapni, hogy túnerjóska és, hogy miért itt kérdezgeted ezt, de légyszíves valaki legyen annyira jóindulatú, hogy segít nekem ebben. Köszönöm előre is.



2021. szept. 13. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztosítás kell rá, egész addig, míg ki nem vonatod a forgalomból. Ha ki van vonva a forgalomból, akkor nem kell utána semmit fizetned, viszont nem is használhatod közúton, vagyis ha pld. roncsderbire mennél vele, akkor tréleren kellene szállítanod.
2021. szept. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és egy ilyen kivonás hogyan működik? x összegért kivonják a forgalomból és onnantól nem mehetek vele közútra? (ami nekem nem probléma, ismerősömmel tréleren kivisszük)
2021. szept. 13. 20:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek te is utána tudtál volna nézni, most nem azért. [link]
2021. szept. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vagy [link]
2021. szept. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi, azóta már megtaláltam és el is olvastam. Azért vannak még ködös dolgok számomra.


Megvan az autó az adásvételivel, ez eddig oké.. elhozatom magamhoz, majd kérelmezem az ideiglenes kivonást, 2300 Ft-ot befizetek, majd amikor letelik a 6 hónap újrakérvényezem ugyan ennyiért és végül ezt folytatom ameddig nálam van az autó?


plusz még annyi, hogy ilyenkor is kell az átírási költségeket fizetni? vagy ez nem olyan, mint a segédmotor, hogy adásvételi és mehet mindenki a dolgára?

2021. szept. 13. 21:20
 6/8 A kérdező kommentje:
normális az egyáltalán, hogy közel 70 ezer forintra jönne ki az átírás? ez minden esetben kötelező? ha már ideiglenesen kivont autót veszek akkor is kell ez?
2021. szept. 13. 21:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Na most minden cinkelés nélkül.

Megveszed, átiratod, eredetiségvizsgálat, biztosítás, hogy aztán kivonasd a forgalomból, ráadásul még a bontónak sem adod le, mert hobbi-autót akarsz belőle?

Komolyan mondod, hogy élete első autójával, ilyen sz@rakodásokba kell beleugrani?


Versenyautó...... ugyan hagy már pubi.

2021. szept. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 veterán vas ***** válasza:
100%

Ha versenyautót akarsz építeni (vagy inkább építtetni) akkor vásárold meg a mint sporteszközt a szakosztályon keresztül.

Tádámmm!

Nincsenek fölösleges kiadások, így kihúztad a kígyó méregfogát. ;)

2021. szept. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!