Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez féltengely probléma lenne?...

Ez féltengely probléma lenne? (többi lent)

Figyelt kérdés

Fiat punto 1.2 8v

Előre menetkor és balra kanyarodáskor ez a hang hallatszik: "cik cik cik"

Minél gyorsabban megyek annál ütemesebb, ahogy lassítok annál lassabb a hang de nem halkabb.

Ki lett cserélve elől a 2 gömbfej illetve az anyós oldalon a kerékcsapágy.

Még hangosabb lett..

Sőt kanyarodás közben inkább úgy mondanám, hogy zakatol.

jobbra kanyarodáskor minden hang megszűnik..

Az anyós oldalon a féltengely csukló gumiharangból (nem szakadt) mégis kijött a zsír valamelyst.



2021. szept. 18. 09:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ui: kormány nem ráz, minden flottul megy csak ez az egy baj van.. ja és kormány rudazaton kiszakadt a gumiharang, viszont azt a fülest kaptam, hogy inkább ez mint az utángyártott...
2021. szept. 18. 10:01
 2/11 Beviz Elek ***** válasza:
Én fékre tippelnék, a féltengelynek összetéveszthetetlen hangja van.
2021. szept. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
fékvédő lemez vagy maga a fék ér bele a tárcsába?
2021. szept. 18. 10:18
 4/11 A kérdező kommentje:
jajj igen.. ki lettek cserélve a fékpofák is
2021. szept. 18. 10:19
 5/11 Jules2 válasza:
Féltengelyre gondolok. Emeld fel a kocsit, tekerd arra el a kormányt amerre a hang meg szokott jelenni és forgasd meg kézzel a kereket! Ki fog derülni. Érezhetsz pici akadást de akár hangot is hallhatsz.
2021. szept. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Beviz Elek ***** válasza:

Ja, még annyi hogy olyan féltengellyel még nem találkoztam ami egyenesben is hangot adott volna ki.


Melyik oldalról jön a hang? Lehúzott ablakkal hallod hogy melyik oldalról verődik vissza. Ott kell megnézni a forgó alkatrészeket és hogy mibe érhetnek bele.

Ha fékezésre csak a hang sebessége változik de a tónusa stb nem akkor nem a betét lesz az.


Az lehet hogy a tárcsa beleér a porvédőbe, esetleg valami rozsda lehullott róla és beesett a tárcsa és a porvédő közé.

2021. szept. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Asszem anyós oldalról elől. De nem tudom pontosan meghatározni. Tök mindegy milyen helyzetben, simán felvettem hangrögzítővel olyan hangos. Csak nem tudom hol meghallgattatni veletek..
2021. szept. 18. 10:37
 8/11 Jules2 válasza:
Ja! És azt az oldalt vizsgáld, ahol kint van a zsír! Jellemzően csak csuklócserével orvosolható.
2021. szept. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Jules2 válasza:
A zakatolás féltengelyhang, a cik-cik-cik lehet porvédő is. Ha tovább használod, a zakatolás átmegy a kormányon is érezhető ropogásba.
2021. szept. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Jules2 válasza:
Tekerd alá a kormányt álló helyzetben, arra ahol meg szokott jelenni a hang és rugasd meg erőteljes gázzal! Ha rip-rop, akkor eldőlt. Azon a kerékfordulaton még nem ciripel se fék, se porvédő.
2021. szept. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!