Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fél millió forintból milyen...

Fél millió forintból milyen viszonylag jól gyorsuló, keveset fogyasztó, megbízható, viszonylag biztonságos, nagyobb méretű(4 ember (kényelmesen) elférjen benne), olcsó(ennyiért jó állapotú) autót lehet kapni?

Figyelt kérdés
2021. szept. 28. 10:11
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

Ha meg a nagy statisztikáiddal jössz......

Hollandiában az átlagkereset 2800 eur/hó-ra jön ki. 17 millió emberre levetítve.

Németországban (állítólag) 3800 eur/hó-ra jön ki, csak éppen majdnem ötször annyi emberre mivel a Német lakosság közel 85 millió.

Tehát akkor arányaiban kik élnek jobban?

Laktam a holland határtól nem messze, a Németek átjártak Hollandiába dolgozni, a német területen meg a magyar, lengyel, litván, román, török dolgozott. Gondolom biztos azért, mert nem érte meg nekik.

2021. okt. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:

#42


Ez mind szép és jó, de ennek továbbra sincs semmi köze az eredeti kommentemhez. Abszolút nem azt magyaráztam, hogy hol élnek jobban, Hollandiában vagy Németországban, nem is értem, hogy keverted ide. Szövegértés látom, továbbra sem megy.


Eredeti kommentem mondandója: itthon kb harmadannyi a fizetés, mint kint Nyugat-Európa gazdagabb részein, pedig a használt járművek meg az új járművek itthon nem harmadannyiba kerülnek.


Most az már teljesen mindegy, hogy itthon 1250 és kint 4000 az arányszám, vagy itthon 1000 és kint 3000. Sőt, akár felőlem 900 és 4000 is lehet, NAGYSÁGREND akkor sem változik. Tudod, tízes helyiérték. Ráadásul magad ellen beszélsz: hivatalos statisztikát hasonlítottam össze hivatalos statisztikával. A hazai statisztikai átlagban (440 ezer Ft bruttó) ugyanúgy benne lesz a kiugróan magas fizetés, mint a német staisztikai átlagban, azaz kiegyenlítődik, ARÁNYOK bemutatására ugyanolyan jó, mintha a két ország mediánját venném alapul.... az is nagyjából 1:3 arányszámú lesz. Az jobban tetszene, ha a medián nettó fizetéseket vettem volna alapul, akkor nem pontoztál volna le, mert alacsonyabb a szám? Géniusz, az arány ugyanúgy kb 1/3 lenne akkor is. Illetve a mondandóm lényege továbbra sem ez, csak valamiért neked ez akadt be.

2021. okt. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
Az eredeti kommentedben orbitális f*s*ságokat beszélsz. Erre volt a reakció a többi komment. Tudjuk, hogy kint 2,5-3x nagyobb a kereset, ebbe nem is kötött bele senki, de ha uram bocsá ökörségeket írogatsz mondjuk a német-holland aránnyal kapcsolatban, ha megengeded reagálunk rá.
2021. okt. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
Persze, nyugodtan reagálj, de nem ökörség. Statisztika. Picit más a kettő, habár laikusként megértem, ha hasonlónak érzékeled.
2021. okt. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
Nem vagyok laikus. Éltem több helyen is Hollandiában, Németországba meg jelenleg. Több pozícióban, több cégnél. Dolgoztam együtt külföldiekkel és ott született emberekkel 18 éves koromtól kezdve. Ezek a statisztikás Google huszárok kb egy szinten vannak a karosszékből okoskodókkal, egy felnőtt értelmes ember nagyon jól tudja, hogy hogyan kell kezelni ezeket a statisztikákat. Kb annyi a valóságtartalmuk, mint a magyar átlag 500k-nak, és onnantól kezdve, hogy ezek a számok rohadt messze vannak a valóságtól teljesen felesleges velük dobálózni, meg ezekből számolgatni, hogy mire jut és mire nem.
2021. okt. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
Te most szándékosan félreérted, amiket írok? Ennek az egészhez semmi köze, megint nem sikerült helyesen értelmezned, amit írtam. A "laikus vagy" tárgya a statisztika volt, nem az, hogy hol élsz meg hol éltél, ezeknek mind semmi közük ahhoz, hogy helyes-e az a szám. Btw, ik heb ook in NL gewoond, je bent niet de enige. Örülnék, ha nem próbálnál meg argumentum ad hominemmel sértegetni, egyetemen volt pár félévnyi statisztikám anno, nem "google huszár" vagyok (whatever that means). A google csak egy eszköz a statisztika kiderítéséhez, mivel nincs kedvem könyvtárba menni, ahol szintén megkereshető ugyanez. Tudni kell a helyén kezelni és értelmezni ezeket az adatokat. Sehol sem azt írtam, hogy egy átlagos magyar ember bruttó 440-et keres, de te láthatóan így értetted. (Magyar átlag amúgy nem 500E, ezt nem írtam sehol se.) Ha szerinted ez messze áll a valóságtól, akkor igenis laikus vagy, mert nem érted, hogy mi az az atlag (vagy hát érted, mert utaltál rá fentebb, de aztán később meg gyakorlatban mégse érted, mert vitatod a valóságtartalmát). Nem medián, nem munkásosztály átlaga, hanem országos átlag. Ennél jobban nem tudom elmagyarázni. Illetve nem "felesleges vele dobálózni", mert a mondandóm lényegéhez kellett az az arányszám, ami ígyis-úgyis 1/3 nagyságrendű, akkor is, ha a német átlag 3000 és a magyar meg 1000. Arányuk szempontjából tök nyolc. Csak te nem a mondandóm lényegébe kötöttél és kötsz bele, hanem a konkrét számokba. Amúgy meg szerintem fejezzük itt be ezt a vitát, telespammeljük a kérdést. Ha nem értesz egyet, nyugodtan dobj egy üzenetet, felőlem megvitathatjuk ott a maradékot, csak hagyd abba az argumentum ad hominem stílusú burkolt beszólásokat, semmire sem mész velük. Akár hollandul is folytathatjuk, legalább gyakorlom :)
2021. okt. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

47


" ezek a számok rohadt messze vannak a valóságtól teljesen felesleges velük dobálózni, meg ezekből számolgatni, hogy mire jut és mire nem."


Ennyi a lényeg. Nem több. Innentől remélem érthető. Telibe sz*rja le mindenki a statisztikáidat, mikor mindenki tudja, hogy nem a valóságot mutatják. Az arányaid meg innentől buknak, mert nem hogy 1250 eur, de még 1000 eur sincs a magyar átlagkereset a valóságban (ugyanúgy ahogy a német sem 3000 meg a holland sem 2800).

2021. okt. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
Nem érted továbbra se, de mindegy, részemről lezárva. Meg se próbálod felfogni, amit írtam.
2021. okt. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

"Örülnék, ha nem próbálnál meg argumentum ad hominemmel sértegetni"


ki a büdös rosseb beszél így :D xddd

töltelékszakos egyetemistánk megjött játszani a felsőbbrendűt

2021. okt. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
Megane 2
2021. nov. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!