Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sok autós miért akar a mögötte...

Sok autós miért akar a mögötte lévő vagy a tőle jobbra érkező másik autós elsőbbségéről lemondani?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=o2_NuLKvauc


Nem értem a kamerás autó előtti autó sofőrjét...

Miért eregeti be az autókat maga elé, mikor a sáv előtte üres?

Gyakorlatilag részese egy balesetnek.


Én is voltam már hasonló helyzetben, mint a sárga autós, csak nem buszsávban, és szerencsére figyeltem, amikor a belső sávban a lángész kicsalogatott elém az alárendelt útról egy másik autót.


2021. szept. 28. 18:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Mi az isten az, hogy a mögötte lévő elsőbbsége?????
2021. szept. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Értelemszerűen az ember a saját elsőbbségéről tud lemondani. A körülötte lévőknek saját felelőssége, hogy észrevegyék és felfogják, mi történik körülöttük a forgalomban, és aszerint reagáljanak.
2021. szept. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Segítőkész, udvarias akar lenni.

Csak hát ugye rohadtul mást lát a védett úton haladó, és mást, aki az alárendelt helyről jönne.

Utóbbi nagy valószínűséggel átlátja a helyzetét, legfeljebb még sokat kell várnia a kedvező alkalomra, de az "előzékenységet" az ember ilyenkor többnyire sürgetésnek érzi, és megindul.

Aki előzékenykedett, elsunnyog, jogilag nem vonható felelősségre, hiszen a baleset sima elsőbbség meg nem adása szituból ered.

Nyilván vánszorgós, dugós helyzetben érthető és indokolt az előzékenység, de ahogy a szürke autó vezetője is utólag nyilván azt mondja, óbárcsakvártamvolnamégpárpercet, erősen megfontolandó, hogy minden szükséges információ birtokában, és megfontoltan vagyunk-e udvariaskodók, vagy mert csak ez olyan menő.

2021. szept. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

1.

Az mikor lehetne haladni, csak te eregeted be a mellékútról az autókat, a mögötted lévő meg nem tud tőled haladni!

2021. szept. 28. 19:25
 5/19 A kérdező kommentje:

Voltam már a mellékútról érkező pozíciójában is és szintén egyenesen akartam menni.

Amikor a belső sávban érkező megállt, villogott nekem, szinte "erőszakosan" ki akart engedni.

A külső sávban meg folyamatosan mentek el mellette az autók.

2021. szept. 28. 19:30
 6/19 anonim ***** válasza:
65%

Azzal nem a mögötte lévő hanem a saját elsőbbségéről mond le.

Okai:

- udvariasság

- figyelmesség mert pl a másik oldalon feltorlódott a sor

- balfszság

2021. szept. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
De a mögötte lévő, elsőbbséggel rendelkező sem tud haladni miatta!
2021. szept. 28. 19:31
 8/19 anonim ***** válasza:
61%
:D :D :D Idióta! :D :D :D
2021. szept. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
39%

"Az mikor lehetne haladni, csak te eregeted be a mellékútról az autókat, a mögötted lévő meg nem tud tőled haladni!"

Ha mögötted jön, akkor neki nincs ilyen helyzetben elsőbbsége. Mivel te előtte állsz, innentől előzésnek, vagy max kikerülésnek minősülne az ő manővere, de ezek semmilyen esetben nem elsőbbséget biztosító manőverek.

2021. szept. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%

'De a mögötte lévő, elsőbbséggel rendelkező sem tud haladni miatta!'


Talán sokkoló lesz a számodra, de annak nincs elsőbbsége.

2021. szept. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!