Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sok autós miért akar a mögötte...

Sok autós miért akar a mögötte lévő vagy a tőle jobbra érkező másik autós elsőbbségéről lemondani?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=o2_NuLKvauc


Nem értem a kamerás autó előtti autó sofőrjét...

Miért eregeti be az autókat maga elé, mikor a sáv előtte üres?

Gyakorlatilag részese egy balesetnek.


Én is voltam már hasonló helyzetben, mint a sárga autós, csak nem buszsávban, és szerencsére figyeltem, amikor a belső sávban a lángész kicsalogatott elém az alárendelt útról egy másik autót.


2021. szept. 28. 18:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%
Ezen a videón a balkáni közlekedési kultúra látszik semmi több. Araszolás van, tök logikus, hogy kiengedsz 1-1 embert a mellékútról és akkor megjelenik Dzsészön Sztéthem és elrongyol a sor mellett nyélgázon, mert nem látja át a forgalmi szitut.
2021. szept. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem egészséges mentalitású ember nem csak a saját közlekedését igyekszik elősegíteni, hanem a többiekét is. A videón látszik, hogy áll a sor, amíg nem látom hogy indulnak én is beengedtem őket, mivel én úgysem érek semmit azzal, hogy egy autóhossznyival előrébb vagyok, viszont aki keresztbe menne az tudna haladni. Miért szopassak másokat feleslegesen? Az más kérdés, hogy akit beengednek annak persze meg kell arról győződnie, hogy a többiek is partnerek a manőverben. Persze csalogatni sem kell, ha nem látod a szándékot szépen előregurulsz.
2021. szept. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
93%
És valóban, egyértelmű, hogy a taxisnak elsőbbsége volt, de ennél azért kicsit óvatosabban is nyomhatta volna neki, ha látszik hogy valami van a másik két sávban.
2021. szept. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
61%

Ezt hívják előzékenységnek. Látja, hogy ha tovább megy, amúgy is 5 méteren belül meg kell állnia, akkor miért ne lassítana most és engedné a másik járművet útjára?

Nem érted miért van ez? Mert javul a közlekedési morál.

2021. szept. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 krwkco ***** válasza:
43%
Elsőre én sem értettem, hogy mit ért a kérdező a mögötte levő elsőbbségén. De az egyik megjegyzéséből kiderült. A mögötte levőnek elsőbbsége van az alárendelt útról érkezővel szemben. Az udvariaskodó akadályozza őt, hogy ezzel az elsőbbséggel éljen és elhaladjon. Mondhatjuk, hogy a sajátja mellett a mögötte levő nevében is "lemond" az elsőbbségről, bár a megfogalmazás nem a legjobb.
2021. szept. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
56%

"A mögötte levőnek elsőbbsége van az alárendelt útról érkezővel szemben"

Akkor, ha eljut addig a forgalmi helyzetig, hogy ő áll az alárendelt útvonalról érkező autóssal együtt a kereszteződésben. Amíg mások is vannak előtte, az ő esetére nem értelmezhető az elsőbbség fogalma.

2021. szept. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 krwkco ***** válasza:
10%

A videoban egy speciális helyzet van. Az autós nem hajthat be a kereszteződésbe, ha forgalmi okokból nem tudja azt elhagyni. Itt nem elsőbbséget adtak, hanem betartották a KRESZ-t.Jó, mondhatjuk azt, hogy volt előttük hely, de ha nem lett volna, akkor is előállhatott volna ez a szituáció.

A kereszbe jövő autósnak meg kellett volna győződni arról, hogy nem jön senki a buszsávban. Ha felismeri a szituációt, akkor láthatta volna, hogy az a sáv a továbbiakban üres és az ottlevőre nem vonatkozik a kereszteződés szabadonhagyása.

De nem volt könnyű dolga. Egyrészt az álló autók letakarták előle a kilátást. Belógatta az orrát, hogy lásson valamit, de a megengedett sebességet szemre túllépő taxinak ez is sok volt. És az emberben megvan az a rossz feltételezés is, hogy a busszsávban csak busz jöhet, amit látna.

De a fő baj az volt, hogy a keresztező autós az utolsó pillanatban megijedt és gázt adodtt mielőtt fékezett volna.

2021. szept. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 krwkco ***** válasza:
48%

#16

Írtam, hogy a megfogalmazás nem a legjobb, de a kérdező ezt értette alatta.

2021. szept. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 krwkco ***** válasza:
5%

Javítanám a 17-es hozzászólásomat:

"Itt nem elsőbbséget adtak, hanem betartották a KRESZ-t."ű

helyett

Itt nem udvariaskodtak, hanem betartották a KRESZ-t.

2021. szept. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!