Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon el vagyok keseredve,...

Nagyon el vagyok keseredve, ugyanis 48 órát levezettem már, viszont olyan, mintha egyre rosszabbul menne a vezetés. Ki milyen tudással rendelkezett ennyi óra után, illetve hogy érezte magát vizsga előtt?

Figyelt kérdés

Sajnos túl vagyok egy sikertelen forgalmi vizsgán, illetve egy oktató váltáson is. Nagyon szeretnék autót vezetni, régi vágyam, sokáig azt éreztem, hogy abszolút az érzékem is meg van hozzá, viszont amióta az új oktatónál vagyok (aki amúgy szuper és nem is lehetnek neki elég hálás, hogy nála tanulhatok), azóta óráról órára egyre rosszabb a tudásom. Most voltam a 48. óránál, 42. óránál vett át. Elvileg kinézett egy vizsgát október végére, de nem tudom jó ötlet-e. Az a baj, hogy az első sikertelen vizsga még most is bánt, ezzel kelek és ezzel fekszem, pedig augusztus 28-án volt. Rengeteg energiát fektettem ebbe a projektbe, de úgy érzem felesleges volt.


Esetleg aki volt/van hasonló cipőben tudna írni egy kis bátorítást?


Köszönöm!



2021. szept. 30. 15:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezen kár kibukni.

Simán vezethetsz te jól,de vizsga helyzetben a stressz miatt rosszabbul teljesítesz.

Én negyedjére mentem át.

Akkor , amikor magamat is meghúztam volna,csak mert úgy izgultam sokat bénáztam.

Elsőre szerintem csak a pénz miatt vágtak el.

Másodjára egy olyan vizsgabiztos volt,aki szerint nőknek nem is kéne vezetni.

Harmadjára benéztem valamit...

2021. szept. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Te hány órát vezettél a sikeres vizsgáig?
2021. szept. 30. 15:36
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem emlékszem, talán 50 körül.

A kötelező óraszámra vettem még valami 10,5,5 órát minden bukta után.

2021. szept. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Oktató- és autóváltás megoldja a problémádat.
2021. szept. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 krwkco ***** válasza:
100%

Szerintem kérd meg az oktatót, hogy azt gyakorolhasd, ami nem megy. Pl. nézzetek ki egy nyugodt útszakaszt, ahol gyakorolhatod az indulást felváltást 1,2,3,4. 50-ig és oldalra húzódva megállás. Utána megfordulás és ugyanez vissza. Vagy kanyarodás kis ívben, nagyívben. De mindig ugyanazon a rövid útszakaszon és forgalom nélkül. 10-szer, 20-szor, amíg automatikusan nem megy.

Erre rá kellene szánnod legalább 1 órát. És amikor erre már nem kell figyelned, akkor nagyobb önbizalommal mehetnél vissza a forgalomba.

2021. szept. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond, nem megy ez mindenkinek elsőre. Ettől még menni fog. Vizsgahelyzetben az ember stresszes, aki ezt rosszabbul viseli, az könnyen hibázik. Előző barátnőm harmadjára ment át, annyira izgult, pedig aztán tényleg nagyon jó sofőr lett, büszke is voltam rá :)


Gondolom, tudod, hogy mik jelentenek neked nehézséget a vezetésben. Kérd az oktatód, hogy azt gyakoroljátok. Te fizetsz neki azért hogy dolgozzon a tudásodon, ne félj neki megmondani hogy mit szeretnél. :)

2021. szept. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mintha magamat olvasnám mikor ott tartottam, mint te. 🙂 Csak tettem bele a pénzt, időt, energiát, de úgy éreztem nekem sose fog sikerülni.. Mikor szólt az oktató, hogy kiír vizsgázni az hatalmas löketet adott és alig vártam. Na mondom most megmutatom mit tudok, jó lesz minden! Persze a vizsgán annyira stresszes voltam, hogy szinte vártam mikor bukok meg és úgy is lett.. Én is ezzel keltem, ezzel feküdtem, hatalmas kudarc volt. Két hét múlva jött a második és sikerült. Érdekes módon nem örültem annyira, mint amilyen szomorú voltam az elsőnél. 🙂 Valahol úgy éreztem az lett volna katarzis ha az első sikerül.. A másodiknál nagyon jóindulatú vizsgabiztost fogtam ki és az volt az érzésem, hogy nála ki az aki nem megy át..? Ez az egész a mai napig rányomja a bélyegét az önértékelésemre vezetőként. Két hónapja van jogsim és látom amit látok. Hatalmas lehúzás is van ám ebben, rengeteg mindenre valóban ott jössz rá egyedül a volánnál esetleg egy tapasztalt vezető mellett.

Egy szó, mint száz nem szabad abbahagyni! 🙂 Meg fogod csinálni!!

2021. szept. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, kicsit jobban érzem magam! Szép napot Nektek!
2021. okt. 1. 08:35
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Voltam hasonló cipőben, engem is 42 óránál vett át az új oktatóm. :DDD Amikor beültem vezetni, azt mondta, hogy van érzékem a kocsihoz, ami jólesett, viszont később nagyon sok hiányosság kiderült. Rengeteg olyan hibát vétettem, amire az első oktatóm 42 óra alatt nem volt képes felhívni a figyelmem. Szörnyen éreztem magam, mert kb. a kukába dobtam így 42 órát, a beutazás idején és a pénzt is.


Sajnos nekem nem sikerült a vizsgám, mert kicsúsztam a 2 évből (túl sok időt hagytam elveszni, másra koncentráltam, nem vezettem, túl későn váltottam sulit), de már azóta újrakezdtem, és a KRESZ-nél járok. Visszamegyek a második oktatómhoz, mert ő tényleg nagyon jó szakember, ég és föld az első, megbízhatatlanhoz képest.


Ha nincs nagyon közel a 2 éved lejárta, akkor az oktatód biztosan csak akkor küld el vizsgázni, ha arra számít, hogy sikerülni fog! :)

2021. okt. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
89%

Sikersztorival nem tudok szolgálni, de bátorítani tudlak.

98 óránál tartok, hátam mögött 5 bukott vizsga. Az első sikerült legjobban, akkor még nem paráztam annyira, aztán minden egyes vizsgán egyre jobban izgultam, szinte nem is láttam, az utolsó vizsgámnál ki kellett szállnom az autóból levegőzni vizsga közbe. Ahogy beültem az autóba, azt vártam hogy legyen már vége, had cseréljek helyet az oktatóval. Tudtam hogy meg fognak húzni. Pedig amúgy jól megy a vezetés, vizsgák kivételével nem hibázok.

Na de hogy miért meséltem ezt el? Azért mert hiába az 5 bukott vizsga, nem fogom feladni, megyek PÁV-ra, és folytatom tovább. Pszichológushoz is elkezdtem eljárni a szorongás miatt. Szóval nem szabad feladni, megcsinálod te is és én is.

2021. okt. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!