Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Váltó szorul, bowden zsírozás...

Váltó szorul, bowden zsírozás megoldás lehet?

Figyelt kérdés

Megnéztem egy 11 éves használt autót. A váltót kb alig lehetett megmozdítani. Azt mondta a kereskedő, hogy a váltó bowdent kell megzsírozni, amit eladáskor meg is tesznek. Kérdeztem, hogy szerelővel átvizsgáltatható-e, mondta, hogy igen.

Az autó egyébként minden szempontnak megfelel. Ha költeni kellene a váltóra egy 100e alatti összeget, még az is rendben lenne.

De vajon tényleg csak az lehet a baj, vagy sokkal komolyabb a probléma?


2021. szept. 30. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Megkell akkor zsírozni és majd meglátod hogy jobb lett e.

Ha nem akkor komolyabb karbantartás kell neki.

2021. szept. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

"Azt mondta a kereskedő, hogy a váltó bowdent kell megzsírozni, amit eladáskor meg is tesznek."

Miért nem eladás előtt? Akkor egy hibával kevesebb lenne, ami eladáskor elég sokat számít.

Én ilyen feltétel mellett inkább kihagynám.

2021. szept. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy megvettem?
2021. szept. 30. 19:12
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja bocs félreolvastam. Igazából nem tudom, hogy érdemes-e atnezesre költeni.
2021. szept. 30. 19:13
 5/11 anonim ***** válasza:
Zsír nem jó. Letapad, hidegben még jobban. Amikor szorulni kezdtek a váltóbovdenek, olajoztam: fecskendő, vékony tű, és némi türelem, meg egy segítő kellett aki bentről mozgatta a váltókart.
2021. szept. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben azt kell mondania kereskedőnek, hogy oké akkor "zsírozza" meg amit megkell te addig eszel valamit a sarki büfében



A használtautó kereskedők nagyrészénél azt se szabad elhinni amit kérdez.

2021. szept. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 krwkco ***** válasza:
Vannak olyan bowdenek (pl. a Ford-nál), ahol a drótkötél a jobb csúszás miatt műanyagköpenyben van. Ez leválik és megszorul. Akkor a zsírzás csak ideiglenes megoldás. De két bowden nem kerül sokba és a szerelés sem bonyolult.
2021. szept. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a zsírzás ugyanolyan duma, mint a "jó a klíma, csak fel kell tölteni gázzal". Persze hogy jó, két napig, ameddig el nem engedi...
2021. szept. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a taktikakat en is szeretem, hasznalt autonal csak ezt meg csak azt kell kicserelni nem sokba kerül meg egyszerű, akar te otthon is megcsinalod. Akkor miert nem csinalta meg? Ha olcsó es otthon is konnyen megcsinalhatom ? Eladok egy kocsit X millio ft -ert akkor az a 20 000 nem öl meg. De a gond ott van, hogy ebben az esetben sok kis hibaval akarjak elterelni a figyelmedet arrol, hogy az egesz egy rakas srót.

Zsirt ne hasznalj inkabb szilikon olajat inkabb ill. meg wd 45 mert taszitja a vizet

2021. szept. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Beszéltem délelőtt a szerelővel, hogy szeretném átvizsgáltatni, el tudja-e vinni a helyszínre? Kicsit flegma stílusban mondta, hogy egyedül van, nem tud elmenni, de megkérdez valakit, hogy tud-e segíteni és majd hív. Eltelt több, mint 3 óra és nem hívott. Felhívtam. Még flegmább stílusban közölte, hogy mondta, hogy majd hív. Mondom oké, de jó pár óra eltelt. Azt mondja, hogy még nem tudott beszélni az emberrel, majd hív. Ez volt az a pont, amikor elengedtem az autót, keresek másikat. Hát még neki áll feljebb, nemhogy örülne, hogy valakit így is érdekel az autó.
2021. okt. 1. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!