Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lenne a megfelelő autó...

Mi lenne a megfelelő autó számomra? Olyannak a véleménye érdekel, aki tudja mit beszél autók témában.

Figyelt kérdés

KB. 15 éve van jogsim, az évek alatt már volt 7-8 autóm. Sose törtem őket, egyszer volt egy balesetem, de nem én voltam a hibás. Egyedülálló anya vagyok, biztos munkahelyem van.

Sajnos senkire nem tudok számítani, csak magamra. Ezt azért írom le, mert nekem/nekünk a kocsi a második otthonunk. Rengeteget kocsikázunk (meló-suli), közben szabadidőnkben sokat kirándulunk, kocsikázunk. Évente egyszer megyünk külföldre (1500 km). Eléggé a város szélén lakunk, ami azt jelenti, hogy rá vagyunk „szorulva, utalva” a kocsira.

Sajnos az utóbbi évekbe csak 13+ éves autókat tudtam venni. Egyik sz@rabb volt, mint a másik, sokat kellett rá költenem. Majd 6 éve sikerült egy jó kis 3 ajtós Seatot vennem, dízelest. Imádtam, minden f@sza volt, majd kinőtük, le kellett cserélnem. Az álmom mindig az egyterű családi autók voltak. Régóta tetszettek a Citroen Picasso autók. Bár sokan lebeszéltek róla, én mégis megvalósítottam az álmom és vettem egyet (szintén egy használtat). A használtautó piacon kb. egy árban voltak, ezért úgy voltam vele, jó vétel lesz. Friss műszaki, gyönyörű külső, tökéletes. Na arra a kocsira 1,5 milliót költöttem 3 hónap alatt, mert kiderült, hogy csak papíron volt levizsgázva…

Majd németből hozattam egy Opel Merivat. Ez is 16 éves már, nálam van 3 éve. Nagyon szeretem és megfelel minden téren, viszont egyre nagyobb a vágyam egy „normális”, fiatalabb autó iránt.

Több lehetőség is van: hozatok be Németországból egy 2-4 éves autót vagy itthon veszek használtan egy ugyanilyen idős autót. A másik meg, hogy szalonból hozok ki autót.

Nagyon elegem van, hogy félve ülök be az autókba, hogy mi romolhat el újra, mennyi lesz a költsége és ami a legrosszabb, hogy meddig lesz a szerelőnél, mert nekem napi szinten kell az autó és tényleg nélkülözhetetlen számomra.

Az új autó mellett az szól, hogy az enyém, soha nem vezette más. Az 10-15 évig az én autóm marad (jobbik esetben) és nem kell majd havi szinten rohangálnom szerelőhöz. Ellene szól, hogy csak lízingre tudok autót venni, 1-2 milliót tudok kp-ba fizetni csak. Havonta kifizetek 60-80 ezret, amellett ugyanúgy tankolni, használni, szervízelni kell.

A használtautó ellen az szól, hogy megint rengeteg idő mire találok egy normálisat, már ha normális, mert zsákba macska szerintem mind. A „női tulajdonos, garázsban tartott” annyira helytálló, hogy semennyire. Az én kis autómat is így hirdették, közben garázsom se volt és több mint 100.000 km-el kevesebb volt benne, mint amennyivel én eladtam.

Autókból velük szemezgetek: Opel Combo E (sajnos ő csak újonnan van), VW Caddy, Skoda Octavia, Opel Zafira, Opel Meriva B.

Fontos számomra, hogy nagy legyen. Imádom, ha tekintélye van egy anyataxinak :D igazából nekem nagy biztonságot nyújt (au autóbalesetem után, már jobban félek) a nagy kaszni. Szeretem, hogy pakolható meg variálható egy autó.

Viszont néztem, hogy már nagyon sok új autó turbós, illetve 1000 cm3 körül van. Csak benzin jöhet szóba…

na ennyit értek én hozzá, most várom a tippeket, ötleteket 😊


2021. okt. 4. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Megnéznék egy Citroen Berlingot vagy Peugeot Partnert, nem kell félni a franciáktól.
2021. okt. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem nagyin tetszenek a francia autók, meg iszonyat kényelmesek is. Viszont idáig csak rosszat hallottam róla, meg tapasztaltam is. Nekem a picasson minden ami elektromos benne, tönkre ment. Pedig ha tehetném, francia autóm lenne :)
2021. okt. 4. 12:11
 3/7 anonim ***** válasza:
2021. okt. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha zavar, görgess tovább
2021. okt. 4. 12:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Skoda Octaviát tudom ajánlani. Nekünk is az volt, nagyon szerettük, nagyon-nagyon jó autó. Bár nekünk 1.6 dízel volt, te mondtad, hogy benzinest szeretnél. Ha benzines, akkor szerintem japán. Újonnan véve bármelyik jó, jó kis Mazda 6 visz mindent nekem, de bármelyik Toyota vagy Honda szintén jó. Én támogatom az újat, ha megteheted, ezt neked kell tudni.
2021. okt. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha már ennyit költöttél autóra meg javitásra , akkor megkellene gondolnod a szarabbnál szarabb vételt.

EGy ideig húzd összébb magad, gyüjtsd a pénzt és össze fog jönne egy új autóra.

Amiket leírtál én pont ezért sose vettem használt autót.

És össze teszem a kezem hogy nem kapkodtam és vettem újat.

Sose volt vele semmi baj.

A 15 év alatt nem költöttem rá 500000 ft-ot , a fék, gumi és olajcserén kívűl .

Inkább vegyél egy Daciát és 10 évig semmi gondod nem lesz, a sok német imádó meg hadd köpködjön.

2021. okt. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
* persze az üzemanyagon kívűl is, nehogy valaki ebbe kössön bele.
2021. okt. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!