Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Legyen lelkiismeretfurdalásom...

Legyen lelkiismeretfurdalásom amiatt mert máshol szereltetem be a motort vagy nem kell?

Figyelt kérdés

Motorcserére szorul az autóm, ami a hetekben meg is fog történni.

A hibára egy idős szerelő hívta fel a figyelmemet. Hosszú történet.. a lényeg az hogy elkezdett 3000 nél fura hang jönni a motortérből, (rajtam kívül senki nem hallotta de nemem annyira kifinomult a hallásom és figyelem a kocsim rezdüleseit hogy meghallottam) akkor másnap elmentem ehhez a szerelőhöz mentünk egy kört akkor már hangosabban csinálta ő mondta hogy a vezérlés csinálja a hangot mert elavult és rossz már. Akkor vezérléscsere.. lett volna, de a motorom egy nagy szar, karteres is meg van már benne vagy fél millió km, + rossz olajjal használtuk meg valószínű előttem is úgy használhatták. Úgyhogy motor csere lesz. Nem kért ez a szerelő pénzt azért hogy megállapította a hibát pedig órákig ott voltam (a kocsi többi részét is átnéztük hogy milyen. Futómű jó, alja új, küszöbök is jók mondjuk az egyik küszöböt gány módon rakták fel de van 2 év műszakim és funkcionál úgyhogy ez MÉG engem nem érdekel..) mondta hogy szerezzek motort neten ő 80 ért be szereli és hogy keressem majd. Ebben állapodtunk meg.

Aztán elkezdtem netre kiirogatni toyota csoportokba hogy motort keresek. Találtam is , beindítható stb és ott helyben be szerelik nekem 60-ért.

Ott fogom beszereltetni.

Nagyon szemét vagyok ha így döntök vagy ez belefér? Utána a másik szerelőt nem keresném már többet vagy kitalálnék valamit hogy rossz a kocsi stb.. es csak a másik kocsit vinném oda ezt már nem.


Ti mit gondoltok erről?


25/n



2021. okt. 5. 10:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#10 Ne a szerelőt szidjuk már azért, mert szar a gazdaságunk. Persze igen sokat kér az autószerelő. De miért? HÁT MERT EGY POFÁTLAN TETŰ! Ja igen nyilván ez a legegyszerűbb válasz, megint a kisembert szidni. De hogy egy szaros autószerelőnek mennyi kiadása van, azt figyelted már? Szerinted az adókon túl mennyi áramot emészt fel egy szerviz? Mennyibe kerül a szelektív és veszélyes hulladék gyűjtése, illetve elszállítása?


Nem az autószerelő dolgozik pofátlanul drágán. MINDEN drága az országban és nem telhetetlenség miatt, hanem mert máshogy nem lehet egy céget fenntartani. Jól hangzik, hogy "a munka öröméért dolgozunk", de jókedvvel még senki sem lakott jól.

2021. okt. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!