Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ebben a szituációban mennyire...

Ebben a szituációban mennyire számít ez parasztságnak?

Figyelt kérdés

Alapvetően nagyon elítélem azt, amikor valaki egy lassan araszoló sor mellett elmegy és a lehető legközelebb az elejéhez próbál besorolni. Kíváncsi vagyok, hogy a mai szituációmat az autósok általánosan hogyan néznék, csak hogy tanuljak belőle és ne legyek én is olyan tahó paraszt legközelebb.


Helyzet a következő: főúton való torlódás miatt a város felől érkező bekötőút is torlódik és megy a fésűzés. Én a város felől jövök, szeretnék besorolni a főútra. Az előttem lévő két autót beengedte valaki, engem már nem, így első voltam a sorban a gyorsító sávban. Mindeközben a főúton az araszolás megállt, szóval nem tudtam besorolni, amíg nem indulnak meg és valaki be nem enged. Előttem viszont a gyorsítósáv egy jó 20 méteren üres. Először vártam, hátha megindulnak, utána viszont inkább előrébb mentem és megelőztem a korábban előttem lévőket, így soroltam be a főútra. Azért indultam meg, mert előttem ott a szabad út, gondoltam ne fogjam vissza mögöttem a sort, ami a városig nyúlik vissza.


Ebben a szituációban mit tartotok jobb megoldásnak? Előrébb menni és kielőzni pár autót az álló sorban, vagy "kit érdekel, hogy mi van mögöttem" alapon megvárni, míg elindul a sor és normálisan be tudok sorolni?


2021. okt. 21. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt vettem észre, ez a tipikusan melyik kezembe harapjak dolog.


Ha a sáv végéig elmegyek akkor hajlamosak azt nézni, hogy "a köcsög kikerült, azért sem engedem be". Ha meg nem megyek, akkor a mögöttem érkezők fognak türelmetlenkedni, valahol joggal.

2021. okt. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha logikusan nézzük, ha előre mész, akkor is ugyanúgy normálisan be tudsz sorolni. Ugyanúgy vagy beengednek, vagy nem. de nagy általánosságban 2-3 autó után megáll valaki és elenged.
2021. okt. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én végigmegyek a gyorsító sávon.


Ha mindenki vegigmenne és mindenki beengedne 1-1 autót (cipzárelv szerint) akkor annyival is közelebb lenne a sor vége, folyamatosan haladna a sor és nem lenne konfliktus.

2021. okt. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!