Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő alatt kopik be az...

Mennyi idő alatt kopik be az új féktárcsa-betét?

Figyelt kérdés

2 hete cseréltem kb az új tárcsákat meg betéteket elől.

Előtte már cseréltem hátsót, az időbe bekopott. De most lecseréltem az elsőt, és hát a fék nem a legjobb, érzem hogy sokáig kell nyomni hogy normálisan fogjon.

Pedig légtelenítettem is rendesen.



2021. okt. 23. 14:17
1 2
 11/15 anonim válasza:

Ennél a típusnál, h egyszer levegő megy a tartályon át az abs- kockába, mert nem volt benne elég olaj, tehát nem töltesz időben olajat a tartályba légtelenítéskor, a levegő kiimádkozása nsgyon nagyon hosszú és fáratságps folyamat. Sokszor csak túlnyomásos célgéppel megy.

Én jártam úgy, hogy 6liter folyadékot kellett átpumpálni a rendszeren, mire minden körben ment a folyadék rendesen, és buborékmentes lett a kiáramlás.

Emeld meg a kocsit, valaki pörgesse meg a kerekeket egyesével. Első fékpedál lenyomásra átfordíthatatlan kell legyen a kerék nem túl nagy erővel lenyomva nyilván a pedált.

Ha átfordul, tuti levegős a rendszer.

2021. okt. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
89%
Rossz minőségűek a betétek.
2021. okt. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
21%

Kell neki egy kis idő mire összekopik, mivel ha megnézzük az új betétet, akkor annak felülete elég érdes, de körülmények függvényében 50-100km alatt össze szok kopni. Másik bibi a hézagok beállásához is kell idő, mivel a hátsó fékeid lehet, hogy előbb fognak kicsivel, és mondhatni ott megakasztják a pedált, és ilyenkor még az elsők csak gyengén fognak, innentől jön az, hogy izomból kell nyomnod, hogy fogjon is. Én is jártam így az Octaviámmal, mikor volt tárcsa és pofacsere elöl, és az első időkben elég gyengusz volt a fék.

Másik dolog, hogy le lett-e cserélve a fékfolyadék? Ugyanis meglepő módon az is számít. Nemrég lett lecserélve nálam is, iletve cseréltem a két első fékcsövet, és mindkét féknyereg fel lett újítva. Tárcsa régi, de új pofákat kapott, és meglepően jól fogott már az elején is.

2021. okt. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
85%
Biztos, hogy nem a bekopás a baj. Tuti, hogy picit levegős. Én is jártam így. Újra kell légteleníteni a teljes rendszert.
2021. okt. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Tényleg nem jöttök rá, hogy ez egy troll, provokatív kérdés?

Mintha Aranka visszatért volna :)

2021. okt. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!