Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen szempontok szerint...

Milyen szempontok szerint veszel használt autót?

Figyelt kérdés

Hogyan osztanád el számodra a fontosságot százalékosan az alábbi szempontok között?


1. Méret, esztétika, szin

2. Extra felszerelések

3. Megfelelés másoknak (ne legyenek rossz véleménnyel)

4. Alacsony fogyasztás

5. Megbízható motorkonstrukció, kevés típushiba

6. Egyszerű szerelhetőség, olcsó és jó alkatrészellátottság

7. Általános műszaki állapot

8. Egyéb? (Részletezd légyszi)



2021. okt. 31. 07:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%

Méret

Extra

Fogyasztás

Általános műszaki állapot.


Ezenkívül: a kényelem és komfort.(pl 130nál is szép csendes legyen)

Legyen Xenon lámpás.

2021. okt. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Koaxk Ábel ***** válasza:
45%
A mostani autómat figyelembevéve az 5 és 7 ami releváns a listádból 8-nak meg azt mondanám legyen halálfélelmem ha lepadlózom! Kb. ezek voltak a szempontok vételkor!
2021. okt. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Általában meghatározott típust keresek, amit kinéztem, sok tesztet, fórumot, fb csoportot átbújtam róla és természetesen tetszik is. Nem szoktam csak úgy találomra venni valamit. Hiába kifogástalan egy autó műszakilag, olcsó is, ha nem tetszik, sosem venném meg. Hiszen én fogom naponta sok éven keresztül nézegetni. Esztétika szempontjából ütött-kopott, horpadsz, szétült, rozsdás autót sem vennék. Ez nyilván anyagi lehetőségek függvénye. A legöregebb használt autó amit eddig vettem 7 éves volt.

Szóval nálam ez a sorrend: 1. 7. 5. 2. 4. 6. 3. 8.

2021. okt. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
64%

Az általános műszaki állapotot arra érted, hogy az adott típuson belül mennyi a leharcolt autó? :D

A sorrend nálam:

1. Sportos, jó vezethetőség (Legfontosabb számomra a vezetés élménye, amihez kell egy jó kormányozhatóság, ami elég közvetlen és ad visszajelzést az útról, jó üléspozíció, jó váltó stb)

2. Megbízható konstrukció (nem csak a motor)

3. Egyszerű szerelhetőség, olcsó és jó alkatrészellátottság (ebből a második rész annyira nem izgat, ha nem szarba nyúlok, és teljesül a 2. pont)

4. Méret, esztétika, szín (Főleg egyedül, max plusz 1-2 fővel használnám, szóval nem gond az se, ha viszonylag kicsi az autó)

5. Extra felszereltségek (Azért az elektromos ablakok, klíma stb nem árt, ha van :D)

6. Alacsony fogyasztás (amik nekem tetszenek, azoknak mind minimum 8-9 liter körül van 100 km-re vetítve a fogyasztás, ami nekem nem számít soknak, de messze van egy átlagos dízel motoros autó fogyasztásához képest)

7. Megfelelés másoknak (pont letojom, nem a szomszédnak veszem az autót, hanem magamnak :) )

2021. okt. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Én a fentartási költségek, a vétalár és az állapot alapján szoktam autót venni


Mivel nincs sok pénzem autóra igy ezeka legfontosabbak


A kényelem, a "presztizs" és egyébb burzsúj dolgok nem érdekelnek, illetve nem foglalkoztatnak!

2021. okt. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Legutobb: 1. kombi legyen 2. klima, tempomat 3. allofutes, es akkor kidobott 3 markat, opel, skoda,ford, szoval az 5. a marka. Es utana az ar... Opel lett amugy
2021. okt. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

Egyértelműen a megbízhatóság és a javítási költség alapján.

Munkába járok. Hajnal 4-kor indulok mindig. Nekem az a fontos, hogy ne hagyjon ott.

2021. okt. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 yoshimitcu válasza:
54%
Csak Magyarországi lehet. Már szivattak meg sórágta osztrák rothadó japán szarral. Japán kerülendő mert rohad. Fogyasszon keveset, de menjen is azért. Legyen benne működö klíma. 150000 ezer alatt legyen igazolhatóan.
2021. okt. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
1. 20% 2. 20% 3. 10% 4. 5% 5. 15% 6. 15% 7. 15%
2021. okt. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Fiatal, kevés km, jó állapot.
2021. okt. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!