Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig érvényes a forgalmi...

Bogi0820 kérdése:

Meddig érvényes a forgalmi vizsga?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2 hónapja tettem le a forgalmi vizsgát sikeresen. Viszont nincs elsősegélyvizsgám, de tudni kell (vagy nem tudom ez fontos e, csak mikor odakerültem az iskolába, akkor szó esett arról, hogy nekünk ez miatt kihagyható az elsősegély tanfolyam és vizsga) hogy eüs tanuló vagyok, bár még nincs meg a teljes végzettségem, mivel most fogok idén vizsgázni, azonban a bizonyítványomban szerepel igazoltan, hogy emelt órában tanultam elsősegélyt.

Tehát a kérdésem az lenne, hogy a forgalmi vizsgám ugye nem veszett el, és meddig “érvényes”? Most szeretnék elmenni tanfolyamra, hogy kitudjam váltani a jogosítványom, csak félek, hogy már elveszett a forgalmim.

És még egy kérdés: ahhoz, hogy kitudjam váltani az elsősegély vizsgát, érettségis bizonyítvány kell? Csak mert ugye jövő tavasszal érettségizem, idén télen pedig szakmai vizsgáim lesznek, és szeretném tudni, hogy ez valahogy megoldható e, mivel kicsit időhiányban vesztegelek manapság, és az egyszerűbb/gyorsabb utat keresem ebben az egészben, mivel nem szeretném, hogy kárba vesszen az eddigi “munkám” a jogosítvány megszerzésében!

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2021. nov. 5. 08:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A forgalmi vizsga érvényessége nem jár le.

Elsősegély mentességről a Vöröskeresztnél érdeklődj.

2021. nov. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem addig, amíg vagy ittasság, vagy valamilyen nagyon súlyos közlekedési szabályszegés, vagy több, kisebb szabályszegésekből a megfelelő büntetőpontok összeadódásával össze nem gyűlik annyi büntetőpont, amennyivel már ugrik a jogsi. Egyéb esetben csak úgy nem.

Az eü. alkalmasság jár le, ami rendben is van, mert sok az egészségügyileg alkalmatlan, idős, rozzant ember az úton, és egy 80 évesnek már nem olyanok a reflexei, mint egy 20 évesnek.

2021. nov. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
kérdezd meg az intézményedtől, hogy nem tudnak-e igazolást kiállítaíni.
2021. nov. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én simán adnék lejárati időt. Ne mondjátok már, hogy egyenértékű annak a jogsija, aki napi szinten vezet, mint annak, aki egyszer átment a vizsgán és 0 rutinja van és hónapokig, évekig nem is lát autót.
2021. nov. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Aztán a vezetési rutin tényét hogyan ellenőrzöd? Ahhoz kellene valami olyan okoskütyü, ami bírja harcminc,negyven, ötven évig, és számolja a levezetett km-eket, de nem számolja bele azt, amit buszon, vasúton, taxiban vagy más kocsijában utasként ülve tettél meg... Ilyen szerintem sosem lesz...
2021. nov. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyira részletesen nem lehet, de nem is az a lényeg, hanem hogy tényleg semmilyen szabályozás nincsen erre. Valaki leteszi a forgalmi vizsgát, átveszi a jogsit, aztán ha nem vezet 20 évig, a lőtéri kutyát nem érdekli, papíron ugyanúgy beülhet és mehet. Ez azért gáz szerintem.
2021. nov. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!