Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az előttem haladó tartósan...

Ha az előttem haladó tartósan hagyja előttem a hátsó ködlámpát, ereszthetem neki a távolságit?

Figyelt kérdés
2021. nov. 6. 21:18
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
18 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem akinek a műszerfalon nem csapja ki a szemét a ködlámpa piktogramja, az csak annyit fog gondolni hogy mit villog mögöttem ez az Isten barma. Más szóval villoghatsz ha egyszer funkcionális analfabéta megy előtted.
2021. nov. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogyha a villantás után is úgy hagyja, akkor bekapcsolom én is tartósan.
2021. nov. 6. 21:44
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

Nem szabályos.

Attól, hogy ő elvakít, az még nem jogosít fel téged arra, hogy te is elvakítsd.

A legtöbb, amit tehetsz szabályosan, hogy fénykürttel jelzel neki, amit vagy megért és elfogad vagy nem.

2021. nov. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
#3 Tehát, ha a 10-dik villantásra is úgy hagyja, akkor nem szabad felkepcsolnom neki?
2021. nov. 6. 22:08
 5/19 anonim ***** válasza:
48%

"Én arra gondoltam, hogyha a villantás után is úgy hagyja, akkor bekapcsolom én is tartósan"

De mondom, ha egyszer hülye mindenhez a kormány tekerésén és a pedál nyomkodásán kívül nem fogja érteni hogy miért csinálod.

2021. nov. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

"(3) * A tompított fényszóró helyett távolsági fényszórót használni - fényjelzés kivételével - csak lakott területen kívül szabad. Tilos a távolsági fényszóró használata


b) a másik jármű követése esetében olyan távolságon belül, ahonnan a fényszóró - a visszapillantó tükrön át - az elöl haladó jármű vezetőjét elvakíthatja,"

2021. nov. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Tehát hagyni kell, hogy folyjon ki az ember szeme ugye?
2021. nov. 6. 22:17
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondjuk hogy hagyd, de ha egyszer hülye nem tudsz vele mit tenni. Előzd meg és csináld ugyan azt egy kis ideig, hát ha észbe kap bár ilyennél kétlem.
2021. nov. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%
Engem nem zavarnak az ilyen dolgok, szóval nem értem, hogy lehet ennyire kiakadni:D Egyedül az kellemetlen, amikor távolságival jönnek szembe, de kis ideig még az is kibírható. De ennyiből piros lámpánál is villogtathatnál folyamatosan, amikor az előtted lévő a féken áll, mert tudtommal a hátsó ködlámpa fényereje nem lehet nagyobb a féklámpáénál.
2021. nov. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
#9 Amúgy de, lehet erősebb a féklámpánál és sok autónál erősebb is.
2021. nov. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!