Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az előttem haladó tartósan...

Ha az előttem haladó tartósan hagyja előttem a hátsó ködlámpát, ereszthetem neki a távolságit?

Figyelt kérdés
2021. nov. 6. 21:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
94%
mmmm... esetleg arra gondolták hogy megelőzd a kocsit...?
2021. nov. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
95%

Nem kell. Ha zavar, akkor vagy megelőzheted, vagy lemaradhatsz.


Ezek egyébként a hülyén fékezgetők vagy a füstokádó roncsok esetén is bevált módszerek.

2021. nov. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%

"Tehát hagyni kell, hogy folyjon ki az ember szeme ugye?"

Nem, csak épp a te szemed ugyanúgy folyni fog kifelé akármilyen lámpát kapcsolsz a te autódon. Ha pár villantásból nem jön rá hogy gond van (meg eleve a műszerfalon sem látja a ködlámpa jelzését), akkor másból se fog.

Vagyis annyit érsz el, hogy szabálytalankodsz anélkül, hogy annak bármi értelme is lenne.

2021. nov. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
43%

"Én arra gondoltam, hogyha a villantás után is úgy hagyja, akkor bekapcsolom én is tartósan."


Mi jogosít fel erre?


"#3 Tehát, ha a 10-dik villantásra is úgy hagyja, akkor nem szabad felkepcsolnom neki?"


Te valami kisfiú vagy?


"Tehát hagyni kell, hogy folyjon ki az ember szeme ugye?"

Miért mászol a seggébe, ki akarod nyalni?!


Múltkor este állok a pirosnál, lábam a féken, valami ökör meg rám áll, és húzogatja a refit..

Te voltál?!

2021. nov. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
67%

"Ha az előttem haladó tartósan hagyja előttem a hátsó ködlámpát, ereszthetem neki a távolságit?"

Nem.


"Tehát, ha a 10-dik villantásra is úgy hagyja, akkor nem szabad felkepcsolnom neki?"

Nem.


"Tehát hagyni kell, hogy folyjon ki az ember szeme ugye?"

Igen.


Egyeb hülye kérdés?

2021. nov. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
75%

Egy dolgot kell fejben tartani:


A másik szabályszegése nem jogosít fel téged a szabályszegésre. Attól, hogy valami nem tetszik, még van agyad amit illik használni és nem a kesztyűtartóba tenni amikor beülsz a volán mögé.


Amúgy dögöljek meg, de sosem értettem ezt a "kifolyik a szemem" dolgot. Ha nem állsz bele a másik seggébe hanem tartod a követési távolságot, vagy kicsit jobban lemaradsz akkor nem fog jobban zavarni, mint az, hogy kék az ég.

2021. nov. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Előzd meg, ha nem tudod akkor maradj lejjebb és ne mássz a seggibe.
2021. nov. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ! Levontam a konklúziót. Legközelebb kiszállok és megmondom neki. Speckó ezt eddig is megtehettem volna.
2021. nov. 7. 13:53
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem szabályos, de hógyne, persze. :)

Kalapos papa és a jaszkari "bajor traktoros" két-három villantásra nem értette meg, mire gondolok mögötte.

Aztán megkapta a seggébe a köd, szúró, és tetőfényt egyszerre a távolságival. Mintegy 2,5 kW.

(Tudom, nem szabályos, de hát na...) :)

Kis fáziskéséssel ugyan, de lekapcsolta.

Ugyanez a módszer él, ha két szolid villantásra nem veszi le a refit, ha szembe jön. :)

2021. nov. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!