Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a Start-Stop...

Mi a különbség a Start-Stop akkumulátor és a natúr, mezei rég megszokott akku között?

Figyelt kérdés

2021. nov. 7. 05:47
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Kuglizd ki az agm akkut.
2021. nov. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Előbbi általában felitatott elektrolitos, utóbbi hagyományos ólom-savas technológia. Ebből következően kicsit más töltési módot igényelnek. A kettőt nem célszerű felcserélni. Hagyományos akkuban 14,4V fölött megindul az elektrolit bomlása. Emiatt egy AGM-re tervezett töltési rendszerű autóban hamar megdöglik. Fordítva is hasonló a helyzet, 14-14,4V töltéssel egy AGM akku csak kínlódik, sosem lesz teljesen feltöltve, emiatt nem lesz tartós. A magasabb ára meg felesleges pénzkidobás hagyományos rendszernél.
2021. nov. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

#2 magasabb ar? hmm nekem gyari opel akksi, a nagyobbik raaddasul 60 ezer volt, ja es ezek az akksik sokkal tovabb birjak, 5 ev utan volt 70%os, siman inditotta az autot de inkabb lecsereltem mert a gyakori allofutest es kis futast mar annyira nem szerette, de akkor is beindult csak mar szenvedett.


Egy ismerosnek hasonlo gyari, de Mercedes akksi 120 ezer volt. Eelegge tipusfuggo...

2021. nov. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

És ez most hogy jön ide?

Igen, a márkaszervizben a márka címkéjével átcímkézett akkumulátor mindig drágább lesz, mint ugyanazon a gyártósoron készült, ugyanaz a termék. Ezen mi csodálkozni való van?

Az Opel nem gyárt akkumulátorokat, beszállítótól veszi. Történetesen szintén Opelem van, amibe AGM akku van. 2018-as évjárat, tehát még GM logó van az akkumulátoron, mellette nem is titkoltan ott virít a VARTA felirat. Ez a 80Ah-s akku Varta, Bosch, Exide más hasonló ismert márkákból minimum 50-60eFt. Még nem mertem megkérdezni márkaszervizben, hogy mennyiért adják a "gyárit". De arra mérget mernék venni, hogy nem olcsóbb. 80-100e-s árat simán kinézek belőle. Ezen mi csodálkozni való van?

A másik 2005-ös Opel a családban nem start-stopos. Ebben most ősszel cseréltem ki a 9 éves(!) 77Ah-s Bosch akkumulátort. Ugyanez a márka lett volna most 35 körül, de végül egy szintén 77Ah-s Exide került bele amit 25e-ért vettem. Kíváncsiságból megnéztem a kedvedért a 70Ah-s GM akkut. A Cromax oldalán kedvezményesen közel 60eFt. Valószínűleg Csergőnél sem sokkal olcsóbb, márkaszervizben általában jó vastag árrést még erre rápakolnak.

A másik dolog, hasonlítsunk almát az almához! Árukeresőn rákerestem neked ugyanarra a márkára, hasonló kapacitású akkukra:

Exide Premium hagyományos 77Ah-s akku jelenleg a legolcsóbb találat: 27.149 Ft

Exide AGM 80Ah-s (77-es nincs belőle) akku jelenleg a legolcsóbb találat: 45.371 Ft.

Ugye még mindig azt állítod, hogy az AGM-nek nem magasabb az ára?!

Megtehetjük, hogy megkeressük a lehető legdrágább forgalmazónál, prémium márkák márkaszervizénél lévő legdrágább ólom-savas akkut és összehasonlítjuk a piac lehető legolcsóbb, legkisebb kapacitású, no-name kínai AGM akkujával. És lehet azon hőbörögni és lepontozni, hogy micsoda marhaságokat írnak, mert te találtál olyan AGM akkut, ami nem drágább. Csak éppen ez az összehasonlítás nem reprezentatív és általában nem lesz igaz.

2021. nov. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
csak hogy ha nem gyári cuccot veszel, akármiből, vagy akkor úgy mondom a gyár által jóváhagyott, onnantól kezdve full toto-lotto az egész. Lehet nem lesz semmi gondod vele, lehet idő előtt fog elromlani, lehet alapból szar lesz. De a gyártó mossa a kezeit, mert te akartál spórolni, ezért ilyen a magyar autópark állapota, mert mindenki fillérbaszó, és a gyártó úgy is csak le akar húzni, és utána meg jön a fejvakarás hogy mos mé?!
2021. nov. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!