Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges, hogy a tejérzékeny...

Lehetséges, hogy a tejérzékenység csak bizonyos tejtermékeknél jelentkezik?

Figyelt kérdés
Pl joghurtoknál, tejes italoknál, nem jön elő, de a tejbegríznél mondjuk igen. Vagy ez hülyeség?
2016. szept. 5. 21:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha te igy erzed, akkor lehet. Anyukam pl. Csak a tejfoltol van rosszul. Nekem meg tejfeherje allergiam van, vesegyulladasom lesz tole. De sajttol nincs semmi bajom. A laktozmentes termekektol meg hanyok.
2016. szept. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség. A joghurt és a kefír azért nem okoz annyi bajt, mert a benne lévő mikroorganizmusok segítenek a megemésztésükben. A tejes italban nem tudom mi van, de lehet, hogy nem sok tej van benne, ezért nem okoz tüneteket.

Én a tejfehérjére és a laktózra is érzékeny vagyok már nagyon régóta. Eleinte jól bírtam a forralt tejet, de a "nyerstől" iszonyúan puffadtam. A joghurttól és egyéb savanyított tejtermékektől sokáig nem voltak tüneteim, de aztán rájöttem, hogy az lesz a legjobb, ha teljesen kiiktatom a tejtermékeket. Nem bántam meg, mert azóta nincs egy darab pattanásom sem...

2016. szept. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!