Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezetni tanulok, a 60. óránál...

Vezetni tanulok, a 60. óránál tartok. Ezek figyelmetlenség, vagy ügyetlenség?

Figyelt kérdés

szóval.


- van olyan, hogy nem veszek észre táblákat vagy korábban érzékelem a hatályának végét (pl van egy 30-as tábla ami ugye a kövi kereszteződésnél véget érne hacsak nem ismétlik és van hogy nem látom meg az ismétlő táblát csak soká, amikor már 40 km/h körül gyorsulok)

- olyan is előfordul, hogy észreveszem, elején betartom, majd elkezdek felgyorsulni észrevétlenül

- kormányforgatás nagyon sokáig nem ment pl, de most már elfogadható szinten van szerintem

- egyszer-kétszer az is előfordult már, hogy a 2x2 sávos útra (szerintem figyelmetlenségből) majdnem a szembesávra kanyarodtam rá.


Szerencsére nagyon jó oktatóm van, soha nem üvöltött még rám vagy hasonlók pedig biztos vagyok benne, hogy volt már ideges mikor ilyen baromságokat csinálok.. :DD



2021. nov. 13. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt igazából neked kell tudni, érezni, hogy figyelmetlen vagy vagy ügyetlen. A táblára azt mondanám figyelmetlenség, a kanyarodást (főleg ha rendszeres) inkább ügyetlenségnek gondolnám. De ebben az oktató tudna tippet adni, hogy hogyan tudod a sávban tartani az autót, mit figyelj közben. A kormányforgatás alatt nem tudom mit értesz.
2021. nov. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
jaj, dehogy. sávban tudom tartani, az mindig is ment.. Parkolásnál jön ez inkább elő. :)
2021. nov. 13. 18:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Az alapokkal van baj. Nem megy az autó kezelés.


Amíg azt nem tanulnod meg, felesleges forgalomban bénázni, nem lesz meg a kellő hatás.


Tanulj meg elindulni megállni, fordulni, tolatni, vészfékezni stb...


Ha ezek mennek csukott szemmel, akkor érdemes a forgalomban vezetni.

2021. nov. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is jó oktatóm volt.

Nekem a 15. óráig a körforgalomban való kormányzás nem ment. Aztán letojtam. A 16. órán már ment. Utána minden órán érintettünk körforgalmakat. Nem lehet, hogy picit parázol Te is?

2021. nov. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem érted #2-es. Az nem megy v ment sokáig hogy parkolásnál mikor meddig forgassam a kormányt hogy egyenesbe legyen az autó..
2021. nov. 13. 19:58
 6/9 anonim ***** válasza:

A tabla eszreveteleknel/feloldasnal és a parhuzamos közlekedésű utra rakanyarodás elb@szarintasanál egyertelmű, hogy koncentracios nehezsegeid vannak. Mondjuk ha nagyobb varosban csinalod a jogsit, akkor erthetőbb pl Pesten mert azt a kaoszt aki lenyomja 30 ora alatt az azert eleg jó, de ha nem, akkor kezdd el nezegetni a térképet és a neccesebb helyeket összeszedni fejben. Persze kirakhatnak új tablát barmikor, de nem valószínű, es ha már ismered a várost sokkal könnyebb lesz.

A parkolasnal meg szerintem valahogy kene nezned a tükörből a padkát, ugy egyszerűbb.

2021. nov. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én sem figyeltem. De mostmár belejöttem. Már a rendőr is észreveszem:D Az a lényeg, hogy ne csak az autó elé nézz,hanem távolabb.


Meg még egy jótanács, ha már megvan a jogsid, felejtcsd el a kormányfogást. Csak bal kézzel kormányozz és a jobb kezed mindig legyen szabad. Kanyarnál lehet kétkézzel. Sok hülye kétkézzel szorítja mintha nem tudom mi lenne :D

2021. nov. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jaa, még annyi, hogy az a jó sofőr, aki a másik hibáját kivédi.

Vidéki állat befékezett elöttem, neki koccantam 2 km/h-val.

K&H biztosító 411 ezerre hozta ki a kárt egy 20 éves renault meganeon.

Ugyhogy ésszel autózzunk...

2021. nov. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez a közert előtt történt ugye? :D
2021. nov. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!