Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jó a tesco téli ablakmosó...

Jó a tesco téli ablakmosó folyadék?

Figyelt kérdés

Én eddig 2l-es mol-t vettem ami -40 fokig jó a tescos ahogy nézem 5l -19 fok 1200Ft

Csak hallottam sok gagyi van a piacon ami nem teljesíti amit rá írnak. Azt mondjuk nem tudom elég lenne a -19-30 fokos? Mennyi esélye lehet,hogy télen lesz még -20 foknál valamennyivel több?



2021. nov. 20. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon teljesen mindegy. Bármelyik jó.
2021. nov. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is Tescoban szoktam venni, nem volt vele gond. A magyar telet simán bírja, -10 fokig biztosan ezt saját magam tapasztaltam.

Ha olyan nagyon hideg lenne akkor sem kell pánikba esni, pár perc után ad annyi hőt a motor hogy felolvassza a tartályban az ablakmosót.

2021. nov. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
én Prevent márkájút vettem, Auchanban. Nem volt drága és jó
2021. nov. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyre kisebb eséllyel lesz olyan brutál tél hogy ne legyen elég.

Bár a necces pont ezeken mindig az hogy a szélvédőre fagy rá, vagy bele a fúvókába. a tartályba egyik sem fog.

2021. nov. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Van még olyan autó amelyikben nem fűthető a fuvóka? :D


Amúgy teljesen jó a tesco-s.

2021. nov. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Megtaláltad a két végletet. A kúton az arany áron kínáltat és az olcsó áruházit.

Én a kettő közötti középkategóriát használom: Sonax, Berner, esetleg Motul, amit autósboltban veszek.

Magyarországon ritkán van -20 foknál hidegebb. -20 sem minden évben. Szóval magával a -19 fokkal nekem nincs bajom. Ha várható ennél hidegebb legfeljebb veszel még -40, -60 fokost és rátöltöd, fúvókákban megjáratod. Aztán letudva.

2021. nov. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az olcsók között is van amelyik teljesen jó.

Alkohol legyen benne, más nem számít.

Én Lidl vagy Aldist szoktam mostanában venni.

2021. nov. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Miért melyik a rossz ?

2 évtizede autózom 1 se volt rossz.


Néha a neten felkerül videó hogy refrsktometerrel amivel glikol bázisú fagyallot lehet mérni alkoholos ablakmosot mernek és az a merés szerint nem jó, és lehet kiabálni hogy atvertek.


A baj csak ott van ha a súlyomat akarom mérni mérlegre állok ha a magassagomat akkor meroszalaggal operalok.


Nem keverem össze.


Szóval a tescós tökéletes.

2021. nov. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Régebben én is Aldist használtam. Viszonylag olcsó volt és teljesen jó. De 2-3 éve azt tapasztaltam, hogy ahogy szétteríti a törlőlapát és rászárad a szélvédőre, egy ilyen gusztustalan szétkenődő fehér réteget hagy maga után. Azóta nem is vettem többet, nem akartam kísérletezni vele, azért hogy aztán kiöntsem, ha megint ilyen.

Refraktométerből nekem pl olyan van, ami glikolra és alkoholra is skálázva van. Saját autómba még nem fagyott be szélvédőmosó, cégesbe (nem én veszem bele, fogalmam sincs hogy milyet raktak bele) kemény hidegben volt már, hogy befagyott a fúvóka, vagy ahogy a szélvédőn megkapta a menetszelet a párolgási hőtől szépen rákristályosodott az üvegre.

2021. nov. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Befagyni sajnos be tud akkor is, mert a fúvókánál kipárolog az alkohol és belefagy.. Erre rásegít a motor melege azt leállítjuk reggel meg jön a meglepetés..

Ez ellen az alkoholos szélvédő mosó nem véd..

Én örökké valami olcsót használok tesco, auchan vagy amit lelek, alapvetően szinte mindig tökéletes.

2021. nov. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!