Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért alacsony az alapjárat?

Miért alacsony az alapjárat?

Figyelt kérdés

Van egy 2.2-es szívóbenzines chevroletem. Sokszor csak gondol egyet és leesik az alapjárat, olyan alacsony fordulatra hogy rázza az egész kasztnit. Régen ilyenkor kormolt és rángatott, mint kiderült, a szelepszárszimeringekkel volt probléma. Levettem a hengerfejet, vettem hozzá új szimeringeket. Valószínűleg az előző tulaj már évekkel ezelőtt cserélte, csak a kipufogó szelepekhez is szívóoldali szimeringeket rakott így ezek csúnyán meg voltak égve.

Mindegy, kicseréltem őket, a rángatás, a kormolás és a brutálus mértékű olajfogyasztás megszűnt, de az alapjárati probléma megmaradt.

Levettem a fojtószelepet, kitakarítottam és megtakarítottam az alapjárati motort is. Egy fokkal jobb lett, de nem az igazi, így kapott újat. És ugyan kevesebbszer, de most is van hogy rájön az 5 perc.

Mit lenne még érdemes megnéznem? A gyertyák szép őzbarnák, olajfogyasztás nincs, a kartergáz sem nagy, plusz le is kötöttem hogy ne szívja be a motor.

Egy nagyon furcsa dolgot vettem még észre, mikor nincs alapjárat, olyankor nem megy a műszerfal sem és van hogy csak be fújásra indul el. Lehet hogy ilyenkor valami kábel áthúz? Az okozhat ilyen problémát? Volt olyan hogy parkolásnál nekikoccantam a padkának és visszajött az alapjárat😂



2021. nov. 21. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Tudtad hogy úgy kell kimondani hogy sevrolé? Onnantól kezdve Chevrolet-m kell leírni...
2021. nov. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És azt hogy Cavailer hogy kell kimondani? Én csak simán sevrolet kavailernek mondom😅 És a Corsicát?
2021. nov. 21. 17:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Kavalier rendben, és korzika. 's'-nek azért mondod mert CH-nak van írva.
2021. nov. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként, tudom hogy senkit sem érdekel, de meg van a hiba forrása.. 2 nappal miután kiírtam a kérdést, bexart a vízpumpa csapágya. Mikor reggel indítottam, nagyon szép hangja és járása volt a motornak, mentem 2 km-t, nagyon csúnya csapágyhang hallatszott, megint nem volt rendesen alapjárat. Elvileg jövőhónap elején jön ymeg az új😁
2021. nov. 27. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!