Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az olyanok fejében mi játszódh...

Az olyanok fejében mi játszódhat le, akik szó szerint tapadnak az előtte lévő seggébe, nem akarják megelőzni és hosszú kilométereken keresztül mennek mögötte? Veletek volt már ilyen?

Figyelt kérdés

Tegnap este fél 8 körül mentem munkába. Az út kb. 20 perc és 17 km. Elértem egy piros lámpához. Az egyenesen menő sávban kocsisor, a balra kanyarodó sávban senki. Nekem egyenesen kellett továbbmennem. Mivel késésben voltam, ezért az üres balra kanyarodó sávban várakoztam a zöldre és gondoltam, ha vált a lámpa, akkor a "rajtnál" gyorsan előzök, nehogy a 40-nel tötymörgő sor feltartson és tudjak haladni. Persze normalis ütemben, nem 120-szal szádulgozva, de azért úgy, hogy ne is tartson fel egy egész sor.


Így is tettem. Zöld, start, be az előttem lévő elé. Minimális szabálytalanság, elismerem, de utána haladtam a dolgomra. Ekkor észreveszem, hogy a sor elején lévő folyamatosan tapad rám. Oké, gondoltam, én megyek a saját tempómban, de ha ő gyorsabb, nyugodtan előzzön meg, nem hátráltatom. Ő biztos jobban késésben lehet. De nem előzött meg, hanem szó szerint már a seggemben volt. A kocsim hátuljához nem ért hozzá, de annyira közel volt, hogy a belső tükörben már nem láttam a fényszóróját... Végig így jött utánam kb. még 10-15 percen át. Ha 50-nel mentem, 50-nel jött ő is, ha gyorsabb szakasz volt, akkor ő is nyomta neki. Ha előztem valakit, előzött ő is. Szó szerint úgy jött utánam, mintha mágnessel húztam volna magam után... Amerre mentem, arra jött ő is... Eléggé bepánikoltam, csak azon imádkoztam hogy, a portán ha nyílik a sorompó, akkor nehogy utánam jöjjön a parkolóba is.. De amin meglátta, hogy megérkeztem és nyitja a portás a sorompót, ő elkanyarodott ellenkező irányba, megfordult ott, ahol a céges buszok szoktak és elment másfelé a dolgára. Mögöttem lezárult a sorompó, megérkeztem a munkahelyre elég kalandosan... Ő nem tudott volna bejönni, mert nincs kártyája és a biztonsági őr még lázat is mét a covid miatt, szóval biztos megkérdezték volna, hogy mit keres ott...



Más is találkozott ilyen agyilag sérült emberekkel az úton? Eleve azt nem értem, az ilyen hogy vezethet egyáltalán autót. Félelmetes, hogy valakinek nincs jobb dolga, mint letolni valakit az útról, mindössze azért, mert előzött egyet, mert haladni akart.



2021. nov. 24. 13:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%

Volt már ilyen velem is.

Majd ha az előttelévőnek fékeznie kell szépen fizethet....

2021. nov. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
93%

"Más is találkozott ilyen agyilag sérült emberekkel az úton?"


Persze. Elém is jöttek már be szabálytalanul, utána meg még nekik állt feljebb. Agyilag sérült lehetett az is.

2021. nov. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Volt velem többször is ilyen, nem értem, hogy miért csinálják. Egyszer 50 km-en keresztül jött mögöttem valaki a sötétben, kereszteződéseknél lemaradt, de aztán jött ugyanúgy. Már azt hittem, hogy követ, ezért nem egyenesen mentem haza, de aztán elment másik irányba. Aztán volt olyan, amikor felhúztam magam, indexeltem, hogy előzzön meg, semmi, lehúzódtam, majdnem meg is álltam, még akkor is alig ment el mellettem. Egyik barátom mellett ültem nemrég, ő is a másik seggébe ment sokáig, nem olyan vészesen, de én már kellemetlenül éreztem magam. Előzési szándéka nem volt, szóval nem értem.

Szerintem sok dolog lehet ebben, gyorsabban menne, de nem mer előzni, azt akarja, hogy gyorsabban menj, nem ismeri a környéket és egy biztos pontot akar követni, fogalma sincs, hogy ez mennyire zavaró és veszélyes, vagy hogy nagyjából mekkora a féktávolság. De ez ilyen sajnos, amíg egyszer nem mennek bele az előttük haladóba, addig nem értik meg, hogy rossz, amit csinálnak.

2021. nov. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%

Nem olvastam sem a beírást, sem ahosszú kommenteket, de az biztos, hogy engem sosem zavart ha a seggemben van a másik..másként kell felfogni...látja a mögöttemlévő, hogy előttem tiszta az út, nincs okom fékezésre, én egyenletesen haladok, tehát nincs mitől tartania. Ja, hogy csak három méterre van mögöttem? Na és?


(amúgy egy átszaladó macska miatt még a gázról sem veszem le a lábam)

2021. nov. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor adódhat olyan helyzet, hogy hirtelen, erőteljesen kell fékezni, a követési távolságot meg úgy kéne megválasztani, hogy ilyenkor is meg tudjon állni. Az engem nem vigasztal, hogy az ő biztosítója fizeti a javítást, ha összetöri a kocsimat. Amúgy adaptív tempomattal lehet jól látni, hogy mit jelent a fenti szabály. Ha 100-ra van állítva és mondjuk közelítek egy 80-nal haladó kocsi felé, akkor már akkor elkezdi visszavenni a gázt, ha az előttem lévő meg közém még 4-5 kocsi beférne. Ez a legkisebb érzékenység, amit be lehet állítani. Én így közlekedek, előzéskor nyilván közelebb kell menni, viszont minél hamarabb végrehajtani. Tehát vagy előzés vagy lemaradás a megoldás, az egyetlen rossz lehetőség ez a pár méteres követési távolság.
2021. nov. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Más is találkozott ilyen agyilag sérült emberekkel az úton?"


Olyanra gondolsz, aki kanyarodó sávból pofátlankodik a másik elé mert az "minimális" szabálytalanság"?


Vagy olyanra aki az egész sor elé pofátlankodik, mert az ő ideje mindenkinél fontosabb?


Vagy olyanra aki nem ér rá tötymörögni mert ő siet és rajta kívül mindenki más hobbiból vonatozik az úton?


Igen, sajnos sok ilyen agyilag sérültet látok.

2021. nov. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az meg külön megér egy misét, amikor a mindenki elé pofátlankodó marhára sietős beáll a sor elé, majd elkezd a saját tempójában autózgatni mert akkor már hirtelen ráér.
2021. nov. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szóval szabálytalanul beelőzted a sort, majd ahol pl 50-nel lehetett menni nem nyomtad neki legalább 55-60-ra, ami még nem büntihatár és a sietség látszatát keltenéd, hanem mentél 50-nel és gondolom jöttek a szakaszok ahol téged pl nem lehetett kielőzni.


Gondolom azért ment a seggedben sokáig, hogy jól megnézzen magának, egy életre ne felejtsen el egy ekkora marhát.


Kommenteket olvasva úgy látom visszafele sült el a kérdés.

2021. nov. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért kemény, hogy szabálytalansággal kezded a történetet, aztán még neked áll feljebb, hogy letolnak az útról.


Te szabályt szeghetsz, de más nem? Dehogynem. Itt a példa. Legközelebb állj be az egyenesen menő sáv végére és nem lesz hasonló bukta.

2021. nov. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy a szabálytalanságom említése miatt lesznek ellenséges bicskanyitogató kommentek is, de elég durván szarom le. 🙂 Idegeskedni biztos nem fogok ilyeneken.


Egyébként mikor kielőztem a sort, akkor nem tötymörögtem a sor elején, hanem haladtam 70-80-nal, előttem senki, míg a kocsisor mögött vonatozva ezt nem tudtam volna megtenni. Az már más kérdés, hogy ez a fogyatékos korcs ragadt rám. Fel nem tartottam, mivel bőven lett volna lehetősége elmenni mellettem, de nem tette.


Egyébként ha egy kategóriába veszitek a kocsisor elé való bevágásomat indulásnál (ami szabálytalan volt ugyan, de senkinek nem ártottam vele) azzal a dologgal, hogy egy elmebeteg féreg negyed órán keresztül le akar tolni az útról szimplán puszta élvezetből (míg én mindössze azért szabálytalankodtam, mert egyszerűen csak haladni akartam), akkor innentől kezdve szerintem nem nagyon van miről beszélgetnünk... Legalábbis ha fordított helyzetben valaki elém vágna be szabálytalanul, nekem meg se fordulna a fejemben, hogy kilométereken át kövessem és veszélyeztessen szorosan mögötte, bármerre is jár.


Hihetetlen, hogy vannak, akik egy ilyen genetikai selejtet még képesek védeni...


Annyi szerencséje volt, hogy nem hazáig követett. Ha itthon a kertkapunál is leparkolt volna, azt hiszem, mentem volna a garázsba pajszerért egy kis önvédelem céljából.

2021. nov. 25. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!