Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem irreális 20ezret kérni...

Nem irreális 20ezret kérni egy féltengely cseréért?

Figyelt kérdés
G Astrámban csak a jobboldali féltengelyt kellett cserélni, alkatrészt vittem, és csak a munkadíj volt 20ezer egy számlanélküli maszek szerelőnél.

2021. nov. 24. 18:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%

féltengely csere nem fél órás munka

szerintem rendben van az ár

2021. nov. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
AZ nagyon sok érte.
2021. nov. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nem, manapság ilyen árak vannak. Ha sokallod, miért nem csináltad meg te magad? Ha nem tudod/akarod magadnak megcsinálni akkor pedig pénzbe kerül.

Összehasonlításul:

- 7 évvel ezelőtt az akkori H Astrámon bedöglött a főtengely helyzetérzékelő jeladó. Nem nagy kaland kicserélni. Aknáról hozzáférhető, kb 10 perc munka. Csakhogy péntek este otthonról 200 km-re történt az eset. Autómentő és a lehető legközelebbi még nyitva lévő szervizbe vitettem a kocsit. Ki is cserélték soron kívül, de vaskosan kihasználták a helyzetet, mert tudták, hogy nincs más választásom. Alkatrészt se tudtam volna hirtelen gyalogosan előkeríteni, akna sincs az utcán. De ha valahogy alá is mászok, semmilyen szerszám nem volt nálam. Így a munkáért elkértek 60e HUF-t. Ja, ha nekem számla és garancia is kell, akkor 80.

- Másik eset 3 évvel ezelőtt, garanciális K Astra, első köztes, nem kötelező olajcsere. 5 liter GM olaj, olajszűrő, tömítés a leeresztő csavar alá, 20 perc munkadíj. Ezért kértek "kedvezményesen" mert náluk vettem az autót 40e-t. Az alkatrész 15e körül lehetett, a többi a munkadíj. De itt legalább számlát adtak alapból kérés nélkül is.

Ezekhez képest egy féltengely cseréért én nem sokallok 20e-t. Főleg, hogy azóta minden jelentősen drágult (csak a fizetésünk nem).

2021. nov. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
53%
Nem sok érte.
2021. nov. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
24%

Ja, hogy te ilyen spórolós koma vagy!


Én soha nem viszek alkatrészt, mert nem vagyok fillérb...ó.

Érdekes, nekem így is 20 ezerért cseréli.

Mindenkinek adjuk meg, ami jár!

Vagy csináld magad nagyokos!

2021. nov. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
41%
Én szoktam vinni alkatrészt. Nem elsősorban a spórolás miatt. Hanem mert ha nem viszem, akkor azt rakják be, ami épp a Bárdi/Unix polcán van. Ha valami gagyi no-name távolkeleti vackot, akkor éppen azt. A szerviz nem fog időt, energiát szánni arra, hogy jobb minőséget, vagy akár gyárit rendeljen nekem, amire akár napokat kell várni.
2021. nov. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Dzsoki ***** válasza:
Kérdező!Kicsit bővebben?Előre,megbeszélt időben mentél vagy csak beestél,hogy mester,féltengelyt kellene cserélni a kocsimon,de most.A kocsi is itt van,alkatrészt is hoztam.Amennyiben jól értem,előre,nem beszéltetek meg összeget,csak utólag sokallod?Miért maradt ki ez az apróság?Akkor is,sokallhattad volna és használod a kocsit zörgő,kopogó féltengellyel,valamennyit.Közben meg keresel,olcsóbb szerelőt.Csakhogy,egy beteg féltengely,bármikor megadhatja magát! Amikor ez megtörténik,akkor olcsóbb a szerelő,csak oda el kell vitetni,de legalább,vontatni az autót.
2021. nov. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha ért hozzá és nem a lakótelep parkolójában csinálta meg, akkor nem reális.

- Tudja, hogy kell megcsinálni, van szerszám amivel megcsinálja és van hely ahol megcsinálja.

Mondjuk azért félóránál több lehetett, mire elkészült.

2022. jan. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
18# javítom az elírást: * reális, nem sok
2022. jan. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!