Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ültetek már jobb-kormányos...

Ültetek már jobb-kormányos autó volánja mögött? Milyen volt?

Figyelt kérdés
Nehéz lehet megtanulni egy jobb-kormányos kocsit vezetni? Mennyire nehéz átállítani az agyunkat a fordított közlekedésre?
2021. nov. 29. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Pocsék. De nem hiszem, hogy nehéz lenne megszokni. Én kettő jobbkormányosat szervizeltem eddig, szóval a tapasztalatom csak annyi, hogy műhelybe be-műhelyből ki, de az kegyetlen rossz.
2021. nov. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én vezettem egy jobb kormányos volvot budapesten. semmi különös nem volt benne, percek alatt hozzá lehet szokni. országúton egy kicst kellemetlen előzni. és vezettem írországban és angliában is. egy fél óra alatt át lehet szokni teljesen. szerintem visszaszokni nehezebb.
2021. nov. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Sokáig vezettem ellentétes forgalmi irányú országokban. Nekem nem volt nehéz megszokni. Első napokban itthon volt kisebb problémám a visszaállással -pl. automatikusan bal kézzel akartam váltani, ill. egy alkalommal néhány befordulás után rossz sávba fordultam.


Ennél rosszabb jobbkormányos autót jobb forgalmú útakon vezetni főleg az előzésnél. -Nagyon nagy távolságot kell hagyni az előzendő kocsitól, és erősen gyorsítani és hosszú belátható egyenes út kell.

2021. nov. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Még nem vezettem olyan kocsit (se valóság, se játékban), de nem lehet annyira más. Csak az előzés nehéz kissé véleményem szerint olyan helyeken, ahol bal oldalt van a kormány.
2021. nov. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Vortrex ***** válasza:
Ugyan az csak fura váltani és fos előzni
2021. nov. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Beviz Elek ***** válasza:
90%

Szerintem attól függ hogy mennyire nehéz hogy mennyire vagy autós érdeklődésű. Akinek már az alap közlekedés is koncentrációt igényel azt nagyon megzavarja akár az autó, akár a közlekedés oldalának váltása, de ha szeretsz és tudsz vezetni akkor ezek a változások gyorsan megtanulhatóak és nem fognak problémát okozni. Egy dolog volt amit néha benéztem, volt egy bal- és egy jobbkormányos is itthon, néha előfordult hogy középre a tető felé nyúltam az övért, de közlekedés során már minden automatikusan jött.


Ugyanígy ha baloldali közlekedésre váltasz akkor az út visz magával és jó helyen mész. 1-1 üres, felfestetlen parkolóban lehet hogy eleinte eltévedsz, de az úton már egyértelmű lesz minden. Itt nagyon érdekes hogy utasként a megszokások miatt elnézheted az oldalt, de sofőrként automatikusan tudod hogy hol kell lenned.

2021. nov. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Fura.
2021. nov. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kb. 10 Hónapig volt egy igen komoly jobb kormànyos BMW-m.

(Manuális E92 330d Stage2 330-körüli lemért lóval, már pontosan nem emlékszem mennyi volt,nade ez nem releváns)


Első kb 2 napban kicsit fura volt vele, főleg balkézzel váltani, de az első hét után már olyan volt mintha mindig is ilyet vezettem volna. Egy hónap után meg olyan természetes,mintha mást sohasem vezettem volna. Nem olyan rossz ez sem mint ahogy azt sokan előadják.

Hátrány talán a parkolóházak és Drive-in es cuccok(persze ki lehet szálni,úgyhogy csak lustaság kérdése) és talán előzéseknél(viszább kell egy kicsit maradni hogy kiláss ,de erős kocsinál ez kb mindegy)


Viszont ami nagyon tetszett hogy garantált a wow és egyedi reakciók :)

Mint a közlekedés többi tagjától, mint a haveroktól, sőt még járókelőktől is.


Ha valakinek bármi konkrét és vagy egyéb kérdése lenne, bátran írhat akár itt,akár privátban.

2021. nov. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Abszolút fel sem tűnik. Én is elsőre féltem, mikor ilyen autóval kellett menjek, hogy na mi lesz. 10 méter után teljesen természetesnek tűnt az egész.
2021. nov. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 veterán vas ***** válasza:

Pár éve voltam Birminghamban egy Toyota Hiacevel. Első nap kicsit jobban kellett koncentrálni hogy a kereszteződésekben, hogy melyik sáv az enyém, de elég könnyen megszoktam. Nekem a körforgalmak (különösen a többsávosak voltak zavaróak.


......felettébb megnyugtató volt, amikor hazafelé a Dover-Calais kompról lejöttem a franci oldalon. :D

2021. dec. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!