Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek ez lopás lenne?

Szerintetek ez lopás lenne?

Figyelt kérdés
Megyek haza ilyen éjjeli órákban kocsival, találtam útközben egy bringát, nem nagy érték ilyen kocsmába járós monti. Félig az úttestre lógott el volt dőlve, mintha eldobták volna, egyik gumi defektes. Bedobtam a csomagtartóba és hazahoztam, azt mondja a feleségem, hogy loptam...

2021. dec. 4. 02:06
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
és ez neked "Lucky"? :D Hát nem tudom, ez kb olyan mint hogy kirabolni egy lakást aminek tárva nyitva az ajtaja, nincs bezárva és nincs otthon senki.
2021. dec. 4. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Nem lopás, hanem jogtalan elsajátítás, aminek a törvényi tényállása úgy hangzik, hogy:

"Aki a talált idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

Hatóság a találás helye szerinti jegyző, vagy rendőrség.

Ha azzal a szándékkal vitted el, hogy elsajátítod, már meg is valósítottad a törvényi tényállást, ha azért, hogy leadd, még nem.

2021. dec. 4. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
Tisztességes úgy lett volna ha max beljebb teszed, aztán ha még 5-10 nap múéva is ugyanott van, akkor talán elhet azt mondani, hogy nem keresi senki.
2021. dec. 4. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

2. Jól írja, a 3. baromságot ír., nincs olyan hogy 5-10 nap múlva eltulajdoníthatod.

AZ asszony talált már biciklit és bevitte a rendőrségre, majd azt hiszem 6 hónap vagy 1 év múlva jött az értesítés hogy nincs meg a tulaj és megkapta a biciklit, jegyzőkönyv szerint.

2021. dec. 4. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 D. Brasco ***** válasza:
94%
Gobdolom amugy biztosan nagyon fontos lehett elvinned egy ilyen filléres szar ,egyebkent is defektes biciklit.
2021. dec. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Érdekes, hogy újabban mennyi mindent lehet "találni". :D



(hogy ez nekem miért nem megy?)

2021. dec. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 veterán vas ***** válasza:
68%

Kb. egy éve találtam az utcán egy mobilt.

Vissza akrtam juttani a jogos tulajdonosnak.

Ne tudjátok meg, mennyi herce-hurcával járt, amíg végre hajlandó volt a "hatóság" átvenni. :(

2021. dec. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!