Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes folytatnom a vezetést?

Érdemes folytatnom a vezetést?

Figyelt kérdés

Egy hete volt az első órám vezetésből, ekkor ültem volán mögött is először. A város külső részén gyakoroltuk a megállást, elindulást, megfordulást, váltást egyesbe és kettesbe. Az elején lefulladósan, és lassan ment, de az óra végére belejöttem, majd hazavittem magam forgalmon keresztül. Ma volt a 4. órám. Óra elején gyakoroltunk ugyan úgy, majd kertvárosi részre vitt forgalomba, ahol nem jár túl sok autó. Eleinte jól ment, majd egyre több nehézségbe akadtam, például hármas helyett ötösbe váltottam. Az oktatóm

szerint figyelmetlen vagyok, és nem koncentrálok, pedig igyekszem jól teljesíteni, csak ezt a stresszhelyzet, és az, hogy út közben veszekedik velem mit hogyan csinálok, megnehezíti. Hiába a 4. órám volt csak még, az oktatóm teljesen elvette a kedvem a vezetéstől. Azt mondta, 100 óra is kevés lenne, hogy megtanuljak vezetni. Forgalomban óvatos vagyok, inkább nem megyek túl gyorsan, és egy kicsivel többet várok kereszteződésben is, hogy biztonságosan továbbhaladhassak, de az oktatómnak ez sem túl szimpatikus. Azt mondta nem segít semmiben, mert nekem kell megtanulnom, ami érthető, de kérdezni sem merek, ha nem megy valami, mert az a válasza, hogy már elmagyarázta és tudnom kéne. Nem tudom mit tehetnék.

18/L



2021. dec. 14. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen le kellene cserélni a fickót. Olyan gátakat építhet beléd a stílusával, amit nehéz lesz lebontani. Nem oktatónak való.
2021. dec. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

A leírt problémák teljesen természetesek, lefulladás, félre váltás még a rutinos, jogosítvánnyal rendelkező vezetőknél is előfordul, igaz nagyon ritkán, de nem nulla az esélye.

A probléma az, hogy az oktatóval nincs meg az összhang, azt nem tudom eldönteni, hogy valóban bunkó az oktató, vagy csak szigorú, és túl érzékenyen reagálod le.

A vezetést ne add fel, de vagy ezzel az oktatóval beszéld meg a viselkedését, vagy keress másikat, de azt megfontoltan.

Annak semmi értelme, hogy átmész egy másik oktatóhoz, aki lehet még rosszabb lesz... kérdezz, informálódj, vannak türelmes oktatók, de ők vannak kevesebben.

A legjobb az kenne, ha úgy állnál hozzá a vezetéshez, hogy lepereg rólad az oktató dühkitörése, ha az a gyakorlásokon kívül normálisan viselkedik.

2021. dec. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Azt mondta, 100 óra is kevés lenne, hogy megtanuljak vezetni.

Itt tutira vettem, hogy nő a kérdező, hapsi az oktató.


Nyilván ne a vezetést hagyd ott, hanem ezt a trógert. Már most szólj az iskolában, hogy másik oktatót szeretnél. Nem kell ezt a majmot fikázni, csak hagyd ott. Mond az iskolában, hogy női oktatót szeretnél, ha az nincs akkor nem egy nőgyűlölő hapsit.

(Nincs az a látnok aki 4 órából azt meg tudná mondani, hogy te 100 óra alatt sem. Akármilyen béna vagy most!)

2021. dec. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig azt mondta parkolásnál, mikor csak javítva sikerült, hogy "bármelyik lány beállna ide elsőre"... Én csak mosolyogtam az ilyen beszólásokon. Az volt a poén, mikor már teljesen elvette a kedvem az egésztől, már a sírás kerülgetett hazafele menet, majd következő órán azzal kezdte hogy várunk egy másik srácot is, majd megmutatom neki hogy hogyan kell rendesen parkolni, mert múltórán is t faszán ment. 🤦‍♂️

Egyébként 30m órán volt az első vizsgám, meg is lett elsőre. A parkolással voltak ilyen jellegű "" "problémáim", de csak az oktató fejében... Ott se mindig😂

2021. dec. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Valts oktatot.

Az elso oran a lelkemre kototte az enyem,hogy ha valami nem tiszta,inkabb szazadjara is kerdezzem meg.el fogja mondani,es max azon gondolkodik el,hogy valamit o nem magyaraz jol,ha ennyi utan sem ertem.

Soha nem szolt le,meg vizsga elotti napon sem,amikor semmi nem sikerult.

Mindig talalt valamit amit dicserhet,akkor is ha tizedjere rontottam el egy parkolast.

Vizsga elotti vezetesen atbeszeltuk miben tud segiteni,mire figyeljek nagyon,megegyszer vegigjartuk a nehezebb szakaszokat a varosban.

Megnezte ki a biztos,es mondta,hogy nala mire lehet szamitani.

Elsore sikeres vizsgat tettem a 30.oran.

Ne add fel,leteznek normalis oktatok is.

2021. dec. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly szereztem meg a jogsit 33 évesen. Nő vagyok. Kicsit nehezebben ment eleinte, mint a fiatalabb korosztálynál. Hasonló dolgokat csináltam én is. Köztünk nagy volt az összhang szerencsére. Szinte barátok lettünk.

Tudat ő is, én is, hogy kemény menet lesz, de megcsináltuk. Igaz nem elsőre, és sok órával, de tavaly októberben átmentem.

Nyugi, ezek nem olyan nagy hibák, ha viszont így áll hozzá a fószer, mielőbb váltsd le. Még az elején vagy, könnyebben megszoksz egy új oktatót.

Megkérdezheem, melyik város? Mert ha idevalósi vagy, tudok jó oktatókat ajánlani.

2021. dec. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél panaszt a sulinál. Elég gyakran szoktak ilyen helyzetekben ellenőröket beültetni melléjük, hogy figyeljék hogyan tanítanak.
2021. dec. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
5 -ös. Te nem Hódmezővásárhelyen tanultál vezetni? Az én oktatómra pont illik a leírás, aki itt Vásárhelyen oktat.
2021. dec. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Mindenféleképpen válts oktatót! 22 éves lány vagyok és pont ugyan ezt jártam meg mint te... 39 óra vezetés után 5 perc alatt buktam meg az első forgalmi vizsgámon. Folytonos, veszekedés, kiabálás, az ilyen fajta oktatók azt akarják hogy 10 óra vezetés után profik legyünk és ne hibázzzunk mert nekik már nincs kedvük oktatni... 2 rutin óra után az autópályára vitt, pedig még elindulni sem tudtam biztonságosan... Aztán amikor megbuktam abba hagytam a vezetést, egy fél évre, egy családtag ajánlott egy fiatal oktatót.. Ő sosem emeli fel a hangját, 10x egymás után mondja el ugyan azt ha szükséges, nyugodt, és tényleg szeretne megtanítani vezetni, elsős sikerült parkolnom több felé képpen mellette az előző oktató mellől egyszer kiszálltam parkolásnál mert kiabált és egyre idegesebb lettem... Én rettegtem a vezetéstől de az első oktató csak rá tett.. Ha bele gondolsz kevés dolgot tud az ember csinálni nyomás alatt.. Képzeld el hogy úgy kéne tanulnod egy könyvből hogy a tanár folyamatosan kiabál veled és sérteget.. Ne add fel a vezetést, hidj magadban és hagyd ott azt a kiégett barmot 🤗
2021. dec. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!