Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Főleg kamionosok válaszát...

Főleg kamionosok válaszát várom, ez most tényleg nem olyan rossz munka, vagy esetleg a videós pénzt kaphatott, hogy ezeket elmondja?

Figyelt kérdés

A youtube ajánlotta st22lacika videóját ( https://www.youtube.com/watch?v=w-yKXtHJ7wg), megnéztem, mert laikusként érdekel a téma, bár eléggé fizetetthirdetés-szaga van az egésznek.


Reggel 5 előtt kezdett, és valamikor este fél 7 körül végzett. Ez majdnem 14 óra. Hajlok arra, hogy fizetett hirdetést hallunk, mert nekem nagyon furcsa, mert folyton csak a munka pozító oldaláról, miközben elég rossz melónak tűnik. Mintha a videó és amit mond nem lenne összehangban.

Olyat mond Lacika, hogy rakodás miatt nem akarják vállalni. Azt sem értem, miért a kamionos rakodik, de mindegy, szerintem azért nem akarják vállalni, mert ennyi meló mellett az embernek csal aludnia van ideje.

A videó közepén az egyik rész alatt étetingelő vidám zene, a rész címe: Imádom az életet. ????


Ami már kicsit fel is háborít, hogy szinte lekezelően beszél az olyan emberekről, akik házhoz szállítást kérnek, meg azokról, akik nem akarnak szombaton dolgozni…


Az egész videó marha fura számomra, mintha emberünk kissé burokban is élne, vagy szándékosan egyoldalúan mutatná be a dolgot.


Főleg az érdekelne, hogy az efféle munka milyenek számít a kamionos/fuvaros munkák között.



2021. dec. 16. 15:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%

a műfajban a magyarok között ő a legprofibb. Hogy mennyire valós, azt nem tudom megítélni. Más felvételeken vagy makogás-hebegés, értelmetlenségeket hallani, rossz képminőség stb.

Ő több százezer forintot költ erre. Persze nyilván megtérül neki.

Sok videóját láttam. Kívülállókét azt érzem, hogy az évek alatt kicsit elszállt magától, de nem veszélyes.

2021. dec. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

hát láttam a filmjeit, és a későbbi balhéját is...dolgozni nem szeret, azt hitte a forgatással mindent visz..nos sok kollégája ezt nem tolerálta.


én biztos nem dolgoznék vele.


keresd meg az állatszállítós videókat

2021. dec. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Egy időben néztem a videóit, manapság nem igazán. Nem vagyok kamionos, de amit így el tudok mondani róla az az, hogy van egy kollégám, akivel nagyon hasonló személyisége (vagyis inkább munkamorálja) van. Kollégámról azt kell tudni, hogy ő sem fiatal már azért, erős középkor, nagyon jó szakember, sokat tanultam tőle és ezen túl még van egy magánvállalkozása és bizony hétköznapokon munka után pár órát, hétvégente, még ünnepnapokon is, stb, csinálja. És nyilván így nincs is túl sok anyagi gondja. Vele beszéltük a múltkorában, hogy szerinte "nincs lehetetlen, csak tehetetlen", ergó pénzt mindig lehet keresni, csak akarni kell. És természetesen maximálisan igaza van, ugyanakkor az én felfogásom szerint mi értelme van a pénznek, ha úgy istenigazából soha nem használja ki az ember, hisz mindig csak gürizik. Én úgy gondolom, hogy a jó élet titka valahol az aranyközépúton van, az ember ne legyen lusta, ne csak hápogjon más anyagi jólétén, hanem tegyen valamit a sajátja érdekében, ugyanakkor az ember tudjon néha megállni, inkább érje be egy kicsit kevesebbel és élvezze azt ki, minthogy belerokkanjon a munkába, mert akkor a pénz nem sokat fog érni/számítani.


Lacika nagyon hasonló a kollégámhoz, egy örök karrierista, egy igazi jó munkás "parasztgyerek" (a paraszt jelzőt itt nem a modern negatív, lekezelő és pejoratív értelemben használom). Ezzel semmi baj nincsen. Én sem értek feltétlenül egyet azzal, amiket mond, hiszen ugye úgy állítja be a kamionozást, mint a világ legjobb munkáját, mert stresszes helyzetek ide vagy oda, hű de szép helyekre jársz, meg hű de sok pénzt keresel, meg hű de szabad vagy. A rossz oldalról azért nem beszél sokat, mert számára a rossz oldal nem számít. Még ha beszél is róla (például ha egy szopós munkáról tesz fel videót), akkor is úgy mutat be mindent, mintha az csak egy kis apró bökkenő lenne. Mert számára az csak egy kis bökkenő.


Szóval ezáltal én nem gondolom, hogy megjátszott lenne. Egyszerűen ő ilyen.


És hogy amúgy valójában milyen meló? Hát nyilvánvalóan nem könnyű. Mint mindennek, ennek is van rossz oldala. Ugyanakkor én nem tartom egy rossz munkának. Nehéz és gürizős, de ettől még nem rossz. Főleg olyan fizetésekért. Ráadásul a kamionozás szépsége, hogy eszméletlen hiány van belőlük, ezért is fizetik meg őket jól még Magyarországon is, illetve mivel bármikor könnyedén lehet munkát találni, ezért sokan időszakosan végzik. Például év közben vezet 6 hónapot, ami még egy kezdő, magyar belföldező sofőrnek is vagy nettó 2,5 millió, tapasztalt nemzetközisnek meg akár dupla ennyi, aztán télire kiszáll és csinál mást. Maszekol, részmunkázik, akármi. Jövő évben visszamegy kamionra.


Szerintem nem egy rossz élet alapvetően, főleg akkor, ha nincs családod. Még akkor is nagyon jól jár az ember anyagilag, ha nem csinál belőle állandó, hosszútávú karriert.

2021. dec. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet 15 órát dolgozni egy nap, amit ha lehet ki is használnak és szinte kötelező annyit dolgozni.

Piszok szar az amikor például 20:00-kor meg állsz és 5:01-kor meg indulni kell mert letelt a pihenő idő.

Rakodni meg szinte kötelező , mert azt mondják ha már ott vagy akkor nyomhatod le és fel az árut. Legtöbb minden úgy van megteremtve hogy dolgozz állandóan.

2021. dec. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Beviz Elek ***** válasza:
Ez nagyon király HA nem tapossák ki az ember lelkét heti 5 napon keresztül. Havi 350-400e környékén heti átlag 40-45 órás munkával szerintem korrekt lenne minden irányból és sok fiatal elmenne kamionozni.
2021. dec. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%
Műmájer kis pöcs, akár csak a "kamijjonoss qtya".
2021. dec. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
Ha figyelnel lathatnad hogy neki sem tetszik de ezt igy konkretan nem mondhatja, foleg hogy promo video az egesz. Meg azt is hozzatennem hogy az az ember aki szeret kamionozni de el is akar erni dolgokat nem bohockodik se belfoldon se ilyen undorito szemetlada nagy multi cegekkel, legalabbis magyarban nem vagy olyanokkal akik keletieket foglalkoztatnak.
2021. dec. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

Belföldi kamionos:


*Akár havi 400.000, napi 15 órában.

400.000/4 héttel = 100.000

100.000/ heti 5 nappal = 20.000

20.000/ napi 15 órával = 1.333

Ez mellett nagyon nem lehet meszekolni.



Gyári munkás:


Havi 270.000, napi 8 óra.

270.000/4 héttel = 67.500

67.500/ 5 nappal = 13.500

13.500/ napi (fix!!!) 8 órával = 1.668

Bármelyik hétvégén lehet maszekolni.


Ezek alapján jobban megéri a gyárban dolgozni, mint reggeltől estig kamionon a raklapokat cibálni. Felelősség az ég és föld. Kamionosként egyik lábbal a sírban másikkal a börtönben. Gyári munkásként max. bedobod a piros ládába ha selejtet csináltál.

2021. dec. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Beviz Elek ***** válasza:

#8

Ezt csinálod? Ez amit leírtál mennyire tuti? Én külföldön csinálom ezt a munkát és kifejezetten imádom. Nem kell megszakadni, jó a pénz, megvan az egyensúly a munka és a szabadidő között.


Tudom hogy otthon szeretik kizsigerelni a munkavállalót, de oda megy valaki dolgozni ha a gyári munkásnál rosszabb az órabére?

Tudom, sok helyen elvárás a trükközés, csalás, de csak hetente 2x lehet rövidített pihenőt tartani (11 óránál kevesebbet), magyarul hetente 2x lehet hosszabb a munkanapod 13 óránál (kivéve ha nappal tartottál minimum 3 órás egybefüggő pihenőt). Emellett a heti munkaidő maximum 60 óra lehet, a 4 havi átlag viszont maximum 48 óra/hét lehet.


Szóval mennyire tuti a heti 5x15 óráért a havi 400e?

2021. dec. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
#9 pedig valahol igaza van, a tököm kivan nekem is azzal, hogy 1 valamit is hibázok kamionosként, és több milliós kárról lehet szó, vagy tegyük fel rossz helyen fordulok le, majd 30 km mire visszatérek a helyes útra (olasz meg francia a hülye fizetőkapuival), lekésem a lerakási időt->kötbér, vagy ha nem anyagi kár akkor börtön akár, persze ezek nem minden napos dolgok, meg sokaknak soha nem lesz ilyesmi, de tény hogy 8 órás helyhez kötött melóban qrvára semmi okod az aggodalomra hogy jajj ma mi várhat rám... ott az a szerencsétlen csávó akinek elmentek a fékei és hegyen lefelé ment és nem ment ki a "runaway ramp"-re, vagyis a homokba hogy lefékeződj, a leejtő alján becsapódott az autókba, 1-2en meg is haltak, de 120 év börtönre ítélték bzdmeg ... azt a norvég csávót aki kinyírt vagy 20 kölyköt egy nyári táborban meg 20 évre, na ?
2021. dec. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!