Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen akkumulátort érdemes...

Milyen akkumulátort érdemes vásárolni akár márka és típust? 2006-os Skoda fábia 1,2-es be. Jelenleg 47Ah van, Illetve érdemes e nagyobbat venni 52Ah-56Ah az autó kora miatt?

Figyelt kérdés
2021. dec. 25. 08:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha mechanikailag befér a régi helyére, akkor lehet, igen.
2021. dec. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megéri nagyobbat vásárolni, faternak a volt dieseles autombol adtam az akksit a kocsijaba, eredetileg 56 ah felcserelte 86 ah-ra, telen sincs gondja a startolassal főleg így, hogy ritkabban hasznalja. Persze elsősorban a mertet is figyelembe kell venni, hogy beferjen.
2021. dec. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Megéri nagyobb kapacitásút venni, csak a méret és a polaritás egyezzen. Bosch Silver és a Varta Silver akkuk nagyon jók. Mindkettő van nekem, és kb. 7-8 évesek. Állítólag a Banner aksik is jók.
2021. dec. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bosch Silverre még egy szavazat! Most ősszel cseréltem egy jól felszerelt dízel autóban 9 év(!) után. Ez után is ilyet szerettem volna venni, de annyian dicsérték az Exideot és annyival olcsóbb, hogy most egy Exide Premium került az autóba. Meglátjuk meddig bírja. Ha csak 5 évet bír, annyival olcsóbb, hogy fajlagosan nem járok rosszabbul. Gyárilag nekem 70Ah-s volt az akkum. A Bosch és most az Exide is 77Ah-s. Hátrányát nem tudok a nagyobb kapacitású akkunak, ha a méreteit tekintve fizikailag befér az autóba.
2021. dec. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az autó kora szerintem semmit nem befolyásol abban, hogy te nagyobb akkut vegyél. Nekem egy 20 éves Skodám van, és ritka ha nem indul szinte pöccre. Polarítást és méreted nézd, hogy befér-e, mert ahogy nézem a tiedben is (kör)be van burkolva az akku. Ha több márka közül választhatsz, van akkor meg nézd az indítóáramot.
2021. dec. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5-ös válaszomat kiegészíteném annyival, hogy egy Auchanos akkuval is gond nélkül eljártam 6 évig és még simán bírta volna, 1.6-os benzines autóban, ráadásul nagyrészt az itteni boltokba, hétvégente volt 25-25km túlórázás, de többségében 2-2 kilóméterek, és az is bírta.
2021. dec. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az autó kora nem indokolhatja a nagyobb kapacitású akkut.

Kicsi, 3 hengeres benzinmotornak nem kell nagy akku, hogy beinduljon, akkor sem ha 20 éves.


Vehetsz nagyobbat, a hátránya igazából csak annyi, hogy nehezebb és drágább.

A polaritásra viszont figyelj, hogy jó oldalon legyen a plusz.

2021. dec. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Márkáról: nekem a 60 Ah-s exide 8 évet bírt, de az 50 Ah-s electric power nevezetű csoda is kb. 5 évet kibírt.

Most valami 4max-ot vagy mit szereztem elég olcsón, kíváncsi leszek, meddig bírja.

2021. dec. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

AZ Exide a legjobb.

Akkorát lehet bele tenni ami belefér a helyére.

Gyárilag csak azért tesznek kisebbet mert olcsóbb és ezen is spórolnak, de ha nem sokat bír az már őket nem érdekli.

2021. dec. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!