Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezhet, hogy a 64 lóerős...

Létezhet, hogy a 64 lóerős 1.2 htp Fabiam jobban gyorsul mint apám 100 lóerős 1.6 Vectra B-je?

Figyelt kérdés

Troll kommentek kíméljenek tudom mindkettő egy tragacs nem ez a kérdés lényege.


Egy 2006-os első generációs Fabia-t vezetek (64 LE), aminek 1060 kg az önsúlya:

[link]


Tegnap ültem be apám ezredfordulós 1.6-os Vectra B-jébe (100 LE, 1275 kg önsúly). Azt hittem, hogy 80-ról gyorsítva érezhetően jobban megiramodik, mint a Fabia, de csigalassúsággal indult el (ötödikben) és inkább nem is erőltettem a 100 feletti tempót.


Most vagy az a baj, hogy jobban kell pörgetni a motort (talán egy picit magasabb a max fordulatszámtiltás és én 2500-tól kezdtem nyomni neki 5.-ben) vagy pedig ennyit jelent az a cirka 150 kg plusz még két ilyen régi autónál is.

Vagy ennyire rossz műszaki állapotban van apám kocsija (munkásautónak használja pár hónapja (futó vontatás) elvileg nagyon megbecsült volt korábban).


A Skodával érezhetően jobban megtudok iramodni még 90-nél is egészen 120-ig utána kezd nagyon küzdeni, de a Vectra B szó szerint alig indult el, iszonyatos lomhán.



2021. dec. 27. 11:59
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Vectra B linkje lemaradt, bocsi:

[link]

2021. dec. 27. 11:59
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ötödikben gyorsítunk 80-ról, hanem visszaváltunk. Az is lehet hogy a Vectrának van valami baja, mert azért nagyobb sebsségnél ki kellene jönnie az erőfölényének.
2021. dec. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Egyrészről, igen, tragacs már mindkettő (és ez nem a beszólás miatt) és simán lehet, hogy az egyikben a gyári teljesítmény 80%-a rendelkezésre áll, a másikban meg már csak 65%, kompenzálva a súlykülönbséggel, a váltóáttátel beli különbséggel máris megvan az eltérés.

Nem beszélve olyanokról, mint a gyakorlatlan vezető nem kezeli olyan jól az idegen autót mint a sajátját és más a sebességérzet is két ilyen különböző autóban

2021. dec. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A sebességek áttétele eltérő lehet a két autóban.
2021. dec. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Teljesítményvesztés, többletsúly, és az áttétel is fontos szerepet játszik.

Próbáld meg 4.-ben ugyanezt, akkor valószínűleg kifog jönni a különbség.

Motor karakterisztikája is sokat számít.

2021. dec. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#3: Valóban, a nagyobb kocsiban kevésbé érzem, hogy 100-al megyek. De akkor lehet az volt a baj, hogy rosszul gyorsítottam.

A Fabia-ban 3000-3500-nél van a nyomatékmaximum (most nem emlékszem, hogy melyik a 2 közül), de nem hiszem, hogy a másik kocsival ekkora fordulatszámon gyorsítottam volna. Akkor hülye ötlet 5.-ben gyorsítani, nyilván régi autó és tudat alatt se mertem pörgetni. A Fabia-ban ezt jobban meg merem tenni, bár nem tudom annak a 3 hengeres motornak mennyit árt, ha nagyon pörgetem 3500-4000 fölött is.

2021. dec. 27. 12:47
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de száz százalék, hogy ha gyorsulgatsz vele, a Vectra élettartamának töredékét sem fogja tudni, agyontöltött motor, pici csapágyak a hancúrozástól kifinganak, az 1,6 os Opel motor meg - igaz hogy csak az A-Vectráé - kimegy a világból.
2021. dec. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mindenféle objektivitást nélkülözött az összehasonlításod, így abból semmi nem állapítható meg.


"bár nem tudom annak a 3 hengeres motornak mennyit árt, ha nagyon pörgetem 3500-4000 fölött is."

Semennyit. Ha ártana, akkor 4000-nél leszabályozna a motor.

2021. dec. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8: Ezt nem értem pontosan. Talán annyi infót még elfelejtettem, hogy a Fabia-ban 280 ezer míg a Vectra-ban 295 ezer km van (jól dokumentálva magánszemélyektől vásárolt mind2).
2021. dec. 27. 13:38
 10/12 anonim ***** válasza:

Arra gondolok, hogy nem voltak azonosak a körülmények, "érzésre" mérted a gyorsulást, nem ugyanúgy vezetted stb.

És mivel öreg, elhanyagolt autó, meglehet, hogy a gyári adatokat közelítőleg sem tudják már.


A gyári adatok alapján a Vectrának kellene jobban gyorsulnia.

2021. dec. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!