Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Haldoklik az akksi vagy túl...

Haldoklik az akksi vagy túl sokat várok el a kocsitól?

Figyelt kérdés

Turbódízel, modern elektronikával, navi meg minden.

Az előzmény annyi, hogy az elmúlt hetekben kora reggelente nehezen indult, lassan és kicsit hosszabban tekert az önindító de simán beindult végül. Ez csak a reggeli indítás volt, rövidebb vagy hosszabb út után simán indult. Az elmúlt héten kicsi távokat, max 6-7 kilométereket tettem meg vele, max egy-két 15-20 kilométeres utat. Tegnap is össz 4×3-5 kilométert mentem vele, közben volt hogy 20 percet hagytam gyújtáson, de utána is simán indult. Ma reggelre megadta magát és nem indult, hibát dobott hogy lemerült az akksi. Feltöltöttem, pöccre indult azonnal, nem indítózott olyan nehézkesen mint eddig.


Vajon túl keveset mentem vele az elmúlt hetekben és nem tudta eléggé visszatölteni, vagy haldoklik az akksi?



2021. dec. 29. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg már alapból kevés áram volt benne és a sok indítás miatt illetve a kevés megtett km alatt nem töltötte vissza.


Dízelnél a hidegindítás mindig lassabb mivel öngyulladásos a keverék és a kezdetnél nincs meg a kellő levegőhőmérséklet.


A legkönnyebb ha beméred az akksit.

2021. dec. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Volt nekem is ilyen, igaz benzines autóm van, de sokat megyek rövid távokat. Ugyanígy nem indult egyik napról a másikra, feltöltöttem és még 2 évig minden gond nélkül használtam, télen se hagyott cserben.
2021. dec. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Most ha teljesen feltöltötted és pár nap alatt megint lemerül anélkül hogy különösebb oka lenne (pl égve hagyott világítás) akkor kuka az akksi. Amúgy lehet hogy csak lemerítetted, ilyen modern kocsiknak menet közben hatalmas energiaigényük van, nem tud olyan gyorsan visszatölteni.
2021. dec. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rá kellene mérni terhelővillával. Valószínűleg már lassan a végét járja. Ha az idei telet még kihúzza így töltögetéssel, akkor valószínű a nyarat még túléli. Jövő ősszel viszont mindenképp tervezd be az új akku vételét!
2021. dec. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!