Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lesz valami baja a fényezésnek...

Laci199 kérdése:

Lesz valami baja a fényezésnek ha heti rendszerességgel mosom az autót?

Figyelt kérdés
Hetente egyszer lemosom az autót a kézi autómosóban. Habágyút használok, forró viaszt, és foltmentes öblítést. Törölgetni egyáltalán nem szoktam, hagyom hogy magától száradjon meg. Ennek ellenére okozhat-e problémát a heti mosás, esetleg a viasz rendszeres használata, vagy más egyéb dolog?

2022. jan. 1. 16:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Nem hinném, hogy ártana neki, ha nem keféled, meg ilyenek. Ilyenkor télen viszont óvatosan a mosással, mert nagyobb kárt okozhatsz vele, mint hasznot. Megfagyhat a víz olyan helyeken is, ahol nagyon nem kellene neki, így érdemes a jelenlegi 14-15 fokban lemosni, hogy megszáradhasson.
2022. jan. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

#1

"Ilyenkor télen viszont óvatosan a mosással, mert nagyobb kárt okozhatsz vele, mint hasznot. Megfagyhat a víz olyan helyeken is, ahol nagyon nem kellene neki"


Ilyenkor télen pont jobb gyakrabban mosni a sózott utak miatt. De nem a felszínt, hanem a kerékdobokat, küszöböt. Fagyástól ne aggódj túlságosan, olyan helyeken "ahol nagyon nem kellene neki".


Hetente mosni az autót viszont pocsékolás szerintem, de szíved joga.

2022. jan. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Én is így mostam az autómat 10 éven keresztül. Rendszeresen hosszú utakra jártam vele és csak az első útig volt tiszta. Tavasztól őszig tele lett bogárhullákkal az eleje. Ilyenkor télen meg a sós, sáros trutyi rakódott rá tetőig. Muszáj volt hetente mosni. Az utóbbi 3 évben már nem ingázok ilyen távra, az autó még most is megvan. Most 16 éves. A mostani átlagos használat mellett csak havonta mosom. Eddig semmi baja nem lett.

Amúgy én az ilyen pénzbedobálós habos mosással nem voltam teljesen megelégedve. Hiba menetem végig minden programon, akár többször is, egy vékony koszfátyol mindig marad a felületen. Ha tökéletesen tisztára akartam mosni, akkor itthon slag, vödör, mosókesztyű... Persze ilyenkor télen kompromisszumos megoldásnak nagyjából leveretni jó ez a pénzbedobálós is.

2022. jan. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Ha csak vízsugárral mosod, semmi baja nem lesz.
2022. jan. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ. Az itt-ott fagyástól azért nem tartok mert hál istennek meleg garázsban van. Viszont sajnos valóban szokott maradni egy kis koszos fátyolréteg, általában az ajtók alján, ez a legtöbb esetben tényleg csak mosókefével jönne le a mosóban. Azt nem merem vállalni, inkább otthon egy mosószeres meleg vizes vödör, és óvatosan leöblögetem az ajtók alját, azt is mikroszálas ronggyal, de azzal is csak óvatosan mert mmár maga a koszréteg karcol sajna.
2022. jan. 1. 17:52
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

#5

Próbáld ki az olcsóbb megpoldást: meleg vizes mosószeres mosás, hideg öblítés. Viasz, meg pereputtya nélkül.


Ha vigíyázol az autódra, akkor a nagy részét a kerékjárati ívekre, meg a küszöbre locsolod.

2022. jan. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
21%
A fényezésnek nem valószínű, hogy baja lesz, a kaszni viszont rohadni fog az állandó mosástól. A fényezésnél csak arra figyelj, hogy mikroszálas törlőkendővel töröld át és mindig legyen tiszta (a koszos ugyanúgy mikrokarcolásokat okoz hosszú távon, mert benne van a sok apró porszem).
2022. jan. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát igen a kaszni valóban elkerülte a figyelmemet, a sok víz tényleg korrózióhoz vezethet...
2022. jan. 1. 21:18
 9/12 anonim ***** válasza:
37%
20 éves kocsim van.9 évesen vettem meg.Majdnem mindig lemosom,amikor megyek vele.400-szor már biztosan lemostam.És semmi baja a fényezésének.Ez a mosási technikától függ szinte csak.
2022. febr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%
9-es vagyok.Láttam h. sokan írnak ostobaságokat,hogy a sok víz korrózióhoz vezet...Elég buták a válaszolók...Korrózió a kevés mosástól lép fel inkább.Én az alvázat is mosom kb 3 havonta.Legjobban a kerékdobokat szoktam kimosni.Érdekes,az én autóm nem rohad sehol.Amik voltak rajta pici pörsenések már 9 évesen,ugyanolyanok mint akkor.Ez egy hobbiautó évi 5000 km futással,és esőben,hóban elő sem veszem a garázsból.
2022. febr. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!