Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » H7 hid xenon izzó?

H7 hid xenon izzó?

Figyelt kérdés

Rendeltem a fenti izzót, ami 4300 kelvines. 35w ír a teljesitményre azon az oldalon ahonnan rendeltem. Bárdinál viszont amit találtam az 55w.


Ha jól értelmezem, akkor a kettőnek nem ugyanolyan a fényereje?


2022. jan. 2. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen jól értelmezed. A 35W nyilván gyengébb fényerővel fog világítani de cserébe sokáig bírni fogja, viszont látni nem igazán fogsz
2022. jan. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2022. jan. 2. 22:14
 3/10 Beviz Elek ***** válasza:

Te brada….


Megmutatnád kérlek hogy mit rendeltél, mit néztél a Bárdiban és hogy mi is kell?


A Bárdiban rákerestem de H7 xenont nem találtam (talán mert illegális), 55W-os inkább egy xenon HATÁSÚ halogén izzó kell legyen. A 35W az már a xenonokra jellemző teljesítményszint, ha H7-est rendeltél akkor valószínűleg egy utólagos átalakításhoz való xenon izzót kapsz ami viszont nem fog trafó nélkül működni, anélkül a hajadra kenheted…


Xenonból bőven elég a 35W, xenon hatású halogénből 55W kell.

2022. jan. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen ez az utólagos Xenon izzó.

Azért kérdeztem, mert a rendelt izzók 35w teljesitményűek, bárdi webshopban található viszont 55w teljesitményű.


Mielőtt menne a kötekedés, projektoros lámpával használom a xenon izzókat. Ezzel lehet látni mert rendesen be van állitva, de a szembejövőket sem vakítja el.

2022. jan. 3. 08:16
 5/10 Beviz Elek ***** válasza:

Mégegyszer…

Én a Bárdiban nem találtam H7-es xenon-t, ha jól sejtem azért mert ez utólagos, nem szabályos. Ebből az következik hogy szerintem a Bárdiban talált izzód az xenon hatású halogén, nem pedig xenon (ezt alátámasztja hogy 55W).

Amit rendeltél az H7-es halogén helyére rakható utólagos xenon (ezért 35W), ehhez viszont szükséges hogy legyen trafó ami üzemelteti.

Van utólag trafó beszerelve? Én csak segíteni szeretnék mert látszólag nem vagy képben.

2022. jan. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Találtam bárdiban h7 xenon, hid izzót. Igen van trafó, régi izzókat cserélem csak újra. FE60.40.001.01 a bárdinál az izzó cikkszáma :)
2022. jan. 3. 09:32
 7/10 A kérdező kommentje:
FE6040.001.01 ez a cikkszáma, előző hozzászólásnál rosszul írtam le.
2022. jan. 3. 09:35
 8/10 Beviz Elek ***** válasza:

Igazad van, ez valóban xenon.


Nekem egy sötétítőfóliázott lámpában volt 35W xenon és az még úgy is jobban világított mint egy fólia nélküli halogén. Xenonból felesleges az 55W.

2022. jan. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Bárdisat sikerült mai napra beszerezni.


Igazából a régi izzókat cserélem újra.


Projektoros lámpával használom, lézeres géppel be vannak állítva a lámpák. Pazar a világitás, de nem vakitja a szembe jövő autókat sem.

2022. jan. 3. 14:19
 10/10 A kérdező kommentje:

Nos, ma kicseréltük az izzókat.


Régiek rohadt jól világitottak, bekerültek az új izzók szinte 0 a világitás.


Pedig 35w 4300k az újak, a régiek ugyanezek voltak.


Gyárilag hibás lehet a 2 izzó?

2022. jan. 3. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!