Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Baleno, Swift, vagy...

Suzuki Baleno, Swift, vagy Hyundai i20?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg autóvásárlás előtt állok, és sajnos nem nagyon tudok dönteni.

A lehetőségek:


Suzuki Baleno (2016-18)

Suzuki Swift (2015-16)

Hyundai i20 (2015-16)


Az autó 90%-ban munkába járásra lenne használva jelenleg, viszont mindenképp hosszútávra vásárolnám az autót, minimum 10 évre.

Szóval később ha család is lesz stb, arra is alkalmas legyen az autó.


A szempont nyílván a minél olcsóbb fenntartás, és a tartósság, legutolsó sorban pedig a megjelenés.


Akárkinek ha bármi tapasztalata van a felsorolt típusokkal kapcsolatban, érdeklődve várom.


Válaszokat/Segítségeket előre is köszönöm!



2022. jan. 4. 19:16
A kérdező szavazást indított:
Suzuki Swift (2015-16)
Suzuki Baleno (2016-18)
Hyundai i20 (2015)
20 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hosszútávra mindenképpen egy Hyundai kell neked. Elég megbízhatóak, a KIA-ra alapszik (ha jól tudom), és oszt meg vele motort, alkatrészeket. Egy KIA-t fenntartani nem nagy mulatság, ritkán romlik el, ha el is romlik, olcsón megúszható. Viszont én jobban ajánlanám a Hyundai-nál a KIA-t végérvényesen, mivel a KIA egy fokkal a Hyundai felett áll minőségileg (szerintem). 2015 körüli KIA ceed (vagy ha valami kisebb kell, Rio) egy kicsit lehet drágább a Hyundai-nál, de megéri.
2022. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
A Balenoba üljél bele mielőtt egyáltalán megfontolod; alacsony emberekre tervezhették, mert amikor a magam 183 centijével beültem, olyan érzésem volt, mintha folyamatosan le lenne hajtva a napellenző. Elég zavaró lenne városban, mert nem látom így a lámpákat
2022. jan. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Ráadásul a Baleno még csúnya is. ( Hatchbackekből és ilyen kis autókból egyébként nem lesz családi autó. Nálam a családi autó ott kezdődik, hogy; kombi. Ezért tartom magam egy KIA ceed SW-hez.) #1-es voltam.
2022. jan. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Egyik se elég nagy családi autónak.
2022. jan. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizony nem elég nagy egyik sem főleg a swift. Ráadásul 130 fölött nem túl stabil. Kia vagy avensis, corolla.
2022. jan. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

2015-ös, 1,25 literes szívó benzines i20-at vettünk kicsit több mint 1 éve édesanyámnak.


Azóta azért én is mentem vele, nekem hatalmas pozitív meglepetés. Csendes, méretéhez képest egész pörgős motor, 5,5-6 literből elvan vegyesen lendületes vezetési stílussal, tempomat, sávtartó, fűtött kormány és első ülések, mindez 50 ezer kilométerrel 5 évesen 2,8 millióért - szerintem egy baromi jó autó.


Sajnos ezeknek típusgondja, hogy a kuplung rángatni kezd olyan 80e km körül (de akár hamarabb is), akkor ott csere van, ez garin kívül sajnos önköltséges. Mi nem cseréltettük még, nagyon ritka az hogy rángat, nagyobb baja nem lesz tőle, de érdemes ezt tudni.


Ezen kívül viszont teljes szerelem anyámnak ez az autó a 2008-as VW Poloja után (pedig az ugye német - hát nem volt jobb a minőségérzete, sőt), és nekem is nagyon megtetszett. Szerintem egy jó autó, jó áron. Suzuki Swiftben (2019-es) csak ültem, nem vezettem, de annyiból hangosabbnak hallottam és kisautósabbnak tűnt a futása is.

2022. jan. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! A Baleno lehetőséget cseréltük egy Kia Rio-ra. Szóval most ez a 3 opció lett.

Ment mindenkinek a zöld pacsi! :)

2022. jan. 7. 07:58
 8/9 anonim ***** válasza:
35%
Swift. Ha nem akarsz sokat a kocsira költeni akkor suzuki.
2022. jan. 8. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hyundai szerintem szebb, mint a kia rio. Swift is megbízható kocsi es 5 liter körül el lehet lenni vele. De i20 sokkal jobban néz ki kívül is és belül is.
2022. jan. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!