Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hyundai ix20 eseteben mennyit...

Hyundai ix20 eseteben mennyit lehet menni egy teljes tank benzinnel?

Figyelt kérdés
1.4 es motor van benne. Szurke szinu
2022. jan. 6. 09:50
 1/9 krwkco ***** válasza:
90%

Állj, állj! Ez nagyon fontos:

A motor szürke színű? Vagy az autó?

2022. jan. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az auto szep szurke :)
2022. jan. 6. 10:22
 3/9 anonim ***** válasza:
2022. jan. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

50l tank, ebből reálisan 45-öt tudsz kihásznalni.

1200 kg kocsi, normal benzinmotorral.

A fogyasztás töled is függ, meg hogy hol használod.

Országúton 6l / 100km-re ki lehet hozni hosszútávon, ugy 750 km.


De azt hallottam a szürke kevesbé feltűnő, ezért a légellenállás is elsiklik mellette :)))

Autopályán már kéri majd a 7.5 litert, ott már csak 600 km a hatótáv.

Városban meg megjósolhatatlan.

2022. jan. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 krwkco ***** válasza:

"Az auto szep szurke :)"

Az baj, akkor nagyon nehéz válaszolni.

A spritmonitor szerint a 90 lóerős i20-ak átlagfogyasztása 5,27 l/100km. (Bár csak 2 van.)

De sajnos nem lehet tudni, hogy milyen színűek. Ha a motor lenne szürke, az egyszerűbb lenne, mert az mindegyikben olyan.

Szóval a szürke motorosok a 48 literes tankjukkal átlagban 900km-t mennek el, de akkor már teljesen üres a tank. És a németek közül sokan főleg országúton járnak munkába, úgyhogy városban vagy autópályán ez sokkal rövidebb lehet.

2022. jan. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MGéza ***** válasza:
Ja, laboratóriumban a gyár kiszámolta, ott annyi. Valós életben sokkal többet fogsz fékezni, gyorsítani, forgalomtól, helyzettől fog függeni a fogyasztás. Nem véletlen, hogy egy vidéki kisvárosban használt autó sem ugyanarra az átlagra jön ki, mint egy jellemzően nagyvárosban, állandó lámpázással és dugóban üléssel használt társa.
2022. jan. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azert kerdeztem, mert decemberbe meghalt a szenzor ami ezt meri. De igy fel tudom irni magamnak,h mennyi km volt benne es hogy mikor kell menjek tankolni. Nem akarom kicentizni. ha egy full tank mondjuk eleg 240 merfoldre akkor az egesz jo. mert tudom kovetni a szamot. Van benne csak nem mukodik az a funkcio ami visszaszamol. na az adta meg magat. a kis "csikos" mutato az kijelzi,de nem bizok benne.
2022. jan. 6. 11:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt van egy, igaz ez fehér nem szürke:

[link]


Látszik, hogy ilyen 550-650 km után tankoltak 40-45 litereket.

Ha teljesen kifogyasztod, akkor lehet meglesz a 700 km, de reálisan ezzel a 600 km-rel számolhatsz.


Kilistáztam az összes 1.4 benzines ix20-t, a felhasználók adatai alapján az összesített átlagfogyasztás 7,6 l/100 km.

[link]

2022. jan. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi, tobb vagy mint rendes :)
2022. jan. 6. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!