Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő a hengerfej felújít...

Mennyi idő a hengerfej felújítás, mi a menete, és mik az előnyei/hátrányai?

Figyelt kérdés

2022. jan. 6. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Konkrétan egy leszerelt hengerfej szétbontása kb. félóra.

A síkolás gépi munkája 20 perc, az összerakás, legalább egy óra.

Csakhogy ez sehol nem így megy, mert a gépet kell állítani, több lépésben és minden munkafázis után kell tisztítani, stb.

Szóval épp úgy vállalhatja egy műhely 2 napra, mint 2 hétre.

Előnye, hogy ujra életképes lesz az autód.

Hátránya -ha tisztességesen csinálják- akkor nincs.

2022. jan. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 crudy ***** válasza:
43%

Előnye az, hogy jó lesz a hengerfej. Ha nincs semmi baja, nem kell hozzányúlni.


Hátránya az, hogy egész kicsit csökken a lökettérfogat amikor síkolják a hengerfejet. Ha sokat leszednek akkor vastagabb hengerfej tömítéssel ezt kompenzálni szokták. Ha minden szakszerű és nincs borzalmas állapotban akkor hátrtánya nem igen van.


Felújítás során nyomáspróbázni szokták hogy a szelepülékek tömítenek-e. Ha nem akkor újra munkálják a szelepüléket. Ezzel valamennyit feljebb kerül a szelep, de ez parányi változtatás.


A felújításnak a menete attól függ, mit kell rajta csinálni. Ha aluminium akkor síkolni kell ha leszedik. Ha a motort megfőzték és a hengerfej gátszakadt, nagyban deformálódott, vagy összeért a szelep a dugattyőval és ezért deformálódott akkor további műveleteket kell elvégezni. Ez mindig egy előzetes vizsgálattal indúl.


Az idő attól függ, hova viszed. Egy nagyobb gépműhely ülhet rajta, mivel tele vannak munkával. Egy hétvégi szaki megcsinálja amint oda viszed.

2022. jan. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krwkco ***** válasza:
Eléggé gyakori a szelepvezetők cseréje is. És a szelepszimmeringeket is cserélik.
2022. jan. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Elhiszem ,hogy valakinek ez örömöt okoz, de megkérdezném, az #1 válaszomban vajon mi volt lepontoznivaló?
2022. jan. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 crudy ***** válasza:
36%
Hagyjad.. Régóta olvasgatok és válaszolgatok itt. Egyszerűen vannak kérdések, ahol teljesen mindegy mit válaszolsz, lepontozza egy segg.
2022. jan. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt már én is észrevettem, és igazából nem is zavar.

Mindössze az érdekelne, hogy mit talált az #1 válaszomban pontatlannak vagy hamisnak, amivel "kiérdemeltem" a lepontozást? ;)

2022. jan. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 crudy ***** válasza:
Hát, én annyit hozzátennék, hogy a megadott idő értékek hozzáértőre igazak. Én szívtam már be porlasztóval, amit két óráig műtöttem.
2022. jan. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!