Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kötelező bekapcsolni a...

Miért kötelező bekapcsolni a biztonsági övet?

Figyelt kérdés
Magamnak ártok azzal, ha nem vagyok bekötve. Ezt pedig miért nem dönthetem el én?

2022. jan. 9. 00:42
1 2 3 4 5
 41/45 anonim válasza:
Egyet értek is meg nem is.Egy egyik hozzászóló jól körbeírta a lényeget.Autód van akkor van pénzed adózni szóval értékes vagy (rabszolga) a többi habos babos.Az a hibás aki meghal mert nem köti be magát mert a másik benézet egy jobb kezet…ne nézze be.Számos országban nem kötelező pl amerika egyes államaiban sem ,de ha tévedek javítsatok ki, még sincs rinya. A saját autójában is szabályok vannak az embernek.Ez a pénzről szól ennyi.És én is bekötöm magam ,de a véleményem le írom.
2022. szept. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:

"Számos országban nem kötelező pl amerika egyes államaiban sem ,de ha tévedek javítsatok ki, még sincs rinya."


De, kötelező.

Másrészt meg fogjuk már fel: azzal hogy nem kötöd be magadat, nem csak saját magadat veszélyezteted, hanem az utastársaidat is és balesetben résztvevő többi utasát is. Gondolj bele, hogy milyen jó lehet amikor egy autóból kirepülő ember koponyája találkozik a tiéddel :) Vagy egy hátul ülő, nem bekötött utas előrerepül az elöl ülőkhöz (igen, ez kb. mindig megtörténik, ha nincs bekötve a hátsó utas).

2022. szept. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim válasza:
Oké!Kamionos vagyok egyedül utazom.
2022. szept. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

"Oké!Kamionos vagyok egyedül utazom."


És? Te nem tudsz karambol esetén kirepülni a kamionból és telibe fejelni mondjuk egy gyereket a járdán? :)

2022. szept. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim válasza:

"Magamnak ártok azzal, ha nem vagyok bekötve. Ezt pedig miért nem dönthetem el én?"


Kedves Kérdező! Teljesen igazad lenne.


DE!

Az utakon nem csak kizárólag te közlekedsz hanem mások is, akiknek rengeteget árthatsz azzal hogy nem kötöd be magadat. Ha nem szereted az övet utazz közösségi közlekedéssel. :)


Ha átélnél egy komolyabb közúti balesetet biztos meggondolnád magadat az övvel kapcsolatban...

dec. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!