Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy álljak neki a fényezésnek?

Krómgyűrű kérdése:

Hogy álljak neki a fényezésnek?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok fényezésben, egyszerű kis motoromat szeretném lefesteni, viszonylag igényesen.


Mivel célszerű festeni? Kompresszorral (ami van itthon) vagy aeroszolos spay-jel?


Olvasgattam interneten, de annyi féle festék, 1 és 2 kompunensűek, lakk, alapozók vannak, hogy belebolondulok.

Mi az a füller? Az is egyfajta alapozó?


Sajnos nem tudom fényezőhöz vinni, egy kis faluban élek, de a legközelebbi város, ahol van fényező, az is 30 km, de autóm sincs, amivel letudnám vinni.


Ennek következtében megpróbálkozok saját magam nekiállni.


Valaki beavatni, hogy mit, hogyan, mennyit?


Köszönöm szépen!



2022. jan. 9. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Zsirtalanitod

Kijavitod a sérüléseket, horpadasokat vasgittel

Ezt visszacsiszolod egyre finomabb papírral. Mondjuk kezdheted 300-al és menj le egészen 2000-ig.


Utana újra zsirtalanitas.

Jöhet a fuller. Ez egy fújt alapozó. Ezt is megcsiszolod finoman vízzel és 2000+ körüli papírral.


Ha ez kész fujhatod. Legalább 2 réteget fujj rá és a lakkot.


Ha kompresszorral nincs gyakorlatod, akkor az előre töltött spray-t javaslom.

Legyen legalább 15°C a helyiségben és ne legyen por. Sem huzat.

2022. jan. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%
Vidd el fényezőhöz
2022. jan. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Kompresszornál azért vigyázni kell, mert a legtöbbje olajkenésű, és talán nem kell mondanom, hogy mi lesz ha ez is kimegy a levegővel, a vízről nem is beszélve. Vagyis ha fényezni akarsz vele, ahhor víz és olajleválasztó mindenképpen kellene. Ezen felül ha megvan az alapozás, akkor lehetőségeidhez mérten hagyd több napot száradni,hogy az oldószerek minnél jobban ki tudjanak párologni, mert hiába száradt meg, attól az még napokig, vagy hetekig párologhat, ami aztán tönkrevágja neked a fényezést. Festéktől meg nem kell félni, mert minden gyártónak megvan a saját megoldása, és ha elmész egy autólakkokat forgalmazó boltba, akkor ott összeállítják neked amire szükséged lesz.
2022. jan. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!



Most már legalább van erről elképzelésem, hogy hogyan és mit.

Apropó, vannak raja egy nagyobb horpadás is. Jól sejtem, hogy először kezdjem a kitteléssel, aztán alapozás és a többi?


Sajnos nincs a kompresszoromon ilyen szerkezet. Ez esetben mennyi rá az esély, hogy olaj vagy víz kerül a festékbe?

Viszonylag új kompresszorról van szó, ha ez számít. Nem tudom, hogy a régi gépek engedik át az olajat vagy az újak is.

2022. jan. 11. 08:48
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most látom, hogy írtad a vasgitted.
2022. jan. 11. 08:48
 6/7 A kérdező kommentje:

A 2 festés között mennyi ideig kell hagyni száradni?


Mielőtt felviszem rá a 2. réteget, akkor az elsőt kicsit meg kell csiszolni a jobb tapadás érdekében vagy nem szabad?


Milyen festéket és lakkot ajánlsz?

Néztem a 2 kompunensű festékeket, de nagyon drágálom az árát.

2022. jan. 12. 10:06
 7/7 anonim ***** válasza:

A festés sosem lesz egy olcsó dolog, de vigyázz, ha bekevered a kétkomponensüt, akkor lezárt edényben is megköt. Én a lakkal jártam így, az volt kétkomponensű, viszont tavasszal, a garázsban nagyon nehezen keményedett ki. Én a bicajomat festettem. Az meg, hogy milyent választasz az azon múlik, hogy a közelben milyen autólakkokat forgalmazó bolt van. Ott segítenek is neked.

Csiszolgatni nem kell, és az első réteget vékonyan, mert hajlamos megfolyni. Inkább többször vékonyan, aztán ha nem lett szép a felület majd kipolírozod. Talán némi útmutatást kapsz az alábbi videóban.

[link]

2022. jan. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!