Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jár valaki hosszabb távokra...

Jár valaki hosszabb távokra magas fogyasztású autóval?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy valakinek van esetleg napi használós autóként magas fogyasztású autója. Nekem igaz csak egy 1.8-as 6-os Mazdám van viszont havi 1700-1800 km-t megyek vele. Így kb. 300 € az amit csak bele tankolok viszont imádom vezetni. Nem versenyautó de számomra tökéletes. Tágas és kényelmes. Sokan pedig hülyének néznek, hogy minek ennyi pénzt elkölteni benzinre. Valaki még jár hasonló cipőben? Vagy csak én vagyok ilyen elvetemült? A családomban mindenki alacsony fogyasztású autóval jár és ők kb. csak felét költik üzemanyagra Mint én. Viszont ezek kis autók és rendszerint nagyon kényelmetlenek is.


2022. jan. 17. 21:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Corvette c6. Nyiregyhaza-Dabas.
2022. jan. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Egy 2 liter alatti kávédaráló messzi van a nagy fogyasztású autótól. A 4 sebességes automata swiftem bekajál 7-et. A spritmonitor szerint a benzines 6-os mazdák átlaga 8. Az e-klasse benzines Merga átlag 11. Még az sem hűde sok, viszonyítva ahhoz mit ad a swifthez képest. Előző dízel kisautóm kézi váltóval benyalt 6-ot. Nincs 2x-es különbség egy kerregős kistraktor és egy E-kalass között.
2022. jan. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én egy 2,5-es 6 hengeres BMW-vel járok. Átlagos városi használat mellett 11,5 liter az átlagom. Ha hosszabb úton megyek tempomattal akkor 8,5-9 liter.

Ha meg kimegyek a hegyekbe és nyomom neki azt inkább le sem írom :D :D Engem is hülyének néz mindenki a családból, de amíg ők használati tárgyként tekintenek az autóra és nem élvezeti cikként, addig nem is fogják megérteni. Inkább tankolok többet, de cserébe mindig mosolyogva ülök az autóba, és örömet okoz a vezetése.

2022. febr. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!