Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes eco nyomást használni...

Érdemes eco nyomást használni a gumiban?

Figyelt kérdés

opel kézikönyben van olyan, hogy eco guminyomás, ami azt jelenti, hogy 2.8bar-ra kellene felfújni a gumikat és gondolom akkor kedvezőbb a fogyasztás.

érdemes ezt meglépni vagy akkor jobban kopik a gumi?


2022. jan. 21. 10:11
1 2
 1/15 hypno ***** válasza:

Keményre fújt guminak kisebb a gördülési ellenállása, cserébe jobban pattog az úton.

A túlfújt guminak a közepe kopik, az alul fújtnak meg a széle.

2022. jan. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

köszi.

és amúgy ezt bármelyik gumival meg lehet csinálni vagy ehhez valami speciális gumi kell, hogy 2,8-ra fel lehet fújni? kézikönyv nem ír erről semmit

2022. jan. 21. 10:26
 3/15 hypno ***** válasza:

#2


Minden gumin rajta van, hogy meddig lehet fújni. (Max press)

2,8 Bar nem olyan nagy nyomás.

Az autómba hátra 2,3-at kell fújni, ha teljes terheléssel akarok menni.


Ezt olvasd át megvilágosodsz.

[link]

2022. jan. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
eco-ra akkor érdemes fújni, ha csak városban használod az autót. Átlagos használatra vagy a sima ajánlott nyomást, vagy a kettő közöttit válasszad
2022. jan. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én ezeket az eco és komfort adatokat ajánlásnak tekintem. Nem lépem túl őket, de azon belül szabadon mozgok. Szintén Opelem van. Nagyrészt jó minőségű autópályán járok. Az autóban legfeljebb ketten utazunk, minimális csomaggal, tehát közel nincs fullra pakolva. Így nyáron 2,6-2,7 környékén használom, télen hagyom kicsit ballonosabbra, 2,5-ön.
2022. jan. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszi. és vettél észre jelentősebb fogyasztás csökkenést mióta ezeket az értékeket használod? a gumi nem kopik jobban így?
2022. jan. 21. 11:45
 7/15 anonim ***** válasza:
én kisautón próbáltam 5.4l , túlfújva 5.1l . 50-60km/h még meg is áll de 80km/h fölött olyan mint ha csúszós úton fékeznél . csúszós úton meg fölösleges fékezni mert "soha" nem áll meg
2022. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"és vettél észre jelentősebb fogyasztás csökkenést mióta ezeket az értékeket használod? a gumi nem kopik jobban így?"


Végig így használtam, nincs igazán összehasonlítási alapom. Az hogy esik az eső, vagy szemből fúj a szél, szerintem többet számít. Ha a nyári 2,7 és a téli 25 barra gondolsz, annál más a gumi így nem lenne reprezentatív az összehasonlítás. Évi 25.000 km mellett, téli-nyári szettet használva előbb öregszenek el a gumijaim, minthogy kopásjelző közelébe kopjanak. Köszönhető ez a tempomatos hosszú távú autópályázásnak. Fékbetéteket is 140.000 km után kellett cserélnem.

2022. jan. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2,5
2022. jan. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%
Egy fillért nem spórolsz vele, csrében kényelmetlenebb lesz. A 2 deci fogyasztáscsökkenést duplán visszafizeted a futóműalkatrészeken.
2022. jan. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!