Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg van olyan, hogy a...

Tényleg van olyan, hogy a forgalmi vizsga előtt megvesztegetik a vizsgabiztost?

Figyelt kérdés
Van, aki tud ilyen esetekről és ha igen, akkor mennyi pénzt volt felajánlva? Nekem olyan hihetetlennek tűnik, hogy egy random vizsgázó csak úgy megpróbálja valahogy megvesztegetni az oktatót és a vizsgabiztost, hogy sikeres legyen a forgalmi vizsga és nem tudódik ki.Ha visszautasítják, akkor mi történik? Lehet, hogy jelentik és nem is engedik az embert utána vizsgázni?

2022. jan. 28. 06:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%
Külön kerik hogy a kocsiban hagyjál ennyi és ennyi pénzt. A forgalmi vizsga részét képezi, mint az öv becsatolasa, pont olyan feladat.
2022. jan. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Ááá nem hiszem. Ez Magyarország, itt ilyen el se képzelhető. Basszus gondolkozz már. Az országot minden szinten átszővi a korrupció. Pont ez maradna ki belőle?!
2022. jan. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Amikor én voltam tanuló vezető, az oktató elmondta, hogy van olyan vizsgabiztos, aki mondta neki, hogy ha van olyan tanuló aki "ràsegítene" A vizsgàra ő benne van. De ő nincs. Mármint az oktató. Kis településen él, ha híre menne neki nem lenne jó nem lenne tanulója. Igazàból amennyire izgultam én mondtam, hogy én szeretnèk "ràsegíteni" Az oktató nem engedte. És anèlkül is ment elsőre. Igazából jól tette, inkább buktam volna meg, mint megvegyem, aztán koporsóba jutassam magam, vagy bàrkit akinek bajt okozok.
2022. jan. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
40%

Mióta fidesz van, ez lehetetlen, teljesen kiüzték ebből az országból.

Tiszta lett ez az ország.

2022. jan. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

"Igazából jól tette, inkább buktam volna meg, mint megvegyem, aztán koporsóba jutassam magam, vagy bàrkit akinek bajt okozok."


Erről annyit, hogy én írtam az első hozzászólást.

20 éve vezetek balesetmetesen (na jó azért jöttek belém hátulról de ott én álltam ő ment ) nekem azért kellett mennem mert autót cseréltem és az utánfutóval a szerelvény 20 kilóval nehezebb lehetett volna mint 3500 kg.

Azért hogy azt a közepes testű virtuális kutyát vihessem magammal vizsgázni kellett.

A kresz elsőre, 100% nulla hibaponttal lepörgött, az egyetlen idegesítő dolog az volt, hogy azon a weboldalon időt kellett eltölteni, de megtettem nyomogattam össze vissza :)


Nem volt gond a vezetés se, mert nem először csinálom csak a forgalmi adatai változtak, így az utánfutót elsőre beraktam mindenhova így 30 perc volt a rutin gyakorlat kérte az oktató ne menjek mert felesleges. csak azt kellett megszoknom hogy ordítsam hogy a FÉÉÉK JÓÓÓ, azt mentem vizsgázni.

Eleve kérték a pénzt a kocsiban ejtsem el, majd megcsináltam mindent hibátlanul és viszlát.


A forgalmi már úgy volt hogy vizsga előtt vezetés, azt végülis a biztos éhes volt, elvittem kajálni, és kész, ott egyetlen hibám volt hogy a telefonom megcsörrent de NEM vettem fel, rossz szokás, mert az autóimban van kihangosító így nem kapcsolom ki a telefont autó vezetéshez.

Ebből volt ordítás rendesen, nem tudom hogy bukást okoz e mert NINCS a kreszben hogy a gépjármű közelében üzemelő telefon nem lehet, sőt ő is telefonált vizsga közben mégse álltam meg szabályosan az út szélén kirugni a kezéből a telefont.



Szóval ezért kért egy tizest, azt kész is..


Sajnos sokszor a rásegítés arról szólt volna,hogy addig rángat ameddig meg nem unom, nem a közlekedés biztonságát akarja növelni.

2022. jan. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 krwkco ***** válasza:
94%

"egy random vizsgázó csak úgy megpróbálja valahogy megvesztegetni az oktatót és a vizsgabiztost"

Ahogy olvasom a neten a történeteket, ha van ilyen megvesztegetés, akkor általában az oktató a közvetítő vagy a tipp adó. Ő ismeri a vizsgabiztosokat és tudja, hogy kire lehet hatni és hogyan.

De amúgy eléggé szomorú, hogy ilyen előfordulhat.

2022. jan. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%

Volt, van és lesz, bárki bármit mond, és majd jönnek mindenféle válaszok, hogy az ilyen ne is vezessen, meg majd jól mész befelé a börtönbe, meg kenőpénz nélkül is sikerült neki elsőre.

De ettől még létezik. Olyan legendák is keringenek, hogy a jelölt el sem ment a vizsgára, mégis sikerült neki. Meg hogy a kocsmában tett sikeres vizsgát. Ezek szerintem a mese kategóriába tartoznak.

Olyan viszont van, hogy kis rásegítés esetén kisebb hibákat nem vesznek észre. Olyant, amiért csak egy vonal jár.

Azt egyik sem kockáztatja, hogy veszélyesen közlekedőt átengedjen.

2022. jan. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
25%
Régen volt, most már nincs, vagy csak nagyon ritka. Megváltoztatták a vizsga menetét és most már nem lehet előre tudni, hogy ki lesz a vizsgabiztos; tehát, ha az oktató pénzt kér, tudhatod, hogy az ő zsebébe megy.
2022. jan. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 L.. István ***** válasza:
78%
Nekem úgy volt, hogy az oktató mondta, hogy ennyi lesz, neki adtam oda a lóvét, aztán ő rendezte a vizsgabiztossal, tehát én nem is beszéltem vele tképpen. Ha valami baromságot csináltam volna ezzel együtt is meghúz, azt kaptam, hogy a legkönnyebb vizsgaútvonalnak is csak a felét kellett megtennem.
2022. jan. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Valentino BROssi ***** válasza:
56%
Megnyugtatlak: ez nem magyar jelenség, az egész világon általános. A mediterrán országokban is probléma, Ázsiában meg az a ritkább, hogy valaki nem "megveszi", hanem vezetési tudással megszerzi a jogosítványát.
2022. jan. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!