Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha színtévesztő vagyok, akkor...

Ádam603 kérdése:

Ha színtévesztő vagyok, akkor van még esélyem letenni a B kategóriás jogosítványt? A színtévesztés ellen lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés

Ma voltam az iskola orvosnál és ő azt mondta, hogy egyáltalán nem lehet B kategóriás jogsim, ha színtévesztő vagyok.. :(

Valaki volt már hasonló helyzetben?

Köszönöm a válaszokat!



#színtévesztés #Jogosítvány(B)
2022. jan. 28. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak színtévesztő ismerőseim akiknek van jogsijuk, szóval ez így biztos nem igaz. Részleteket nem tudok, mert már messze kerültünk egymástól. Szerintem kérdezd meg a háziorvost.
2022. jan. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Színtévesztők vezethetnek személygépkocsit, "hivatásos" nem lehet, de még az sem biztos.

Létezik korrekciós szemüveg szintévésztők számára, ami a vörös, és a zöld szín érzékelés frekvenciáit eltolja egymástól, de a sima B-s jogsihoz az sem feltétel.

Kérdezd a háziorvosodat, ha nemet mond, ne hagyd annyiban.


[link]

2022. jan. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


1.2.4. A színlátás zavara esetén az egészségi alkalmasság szemész szakorvos véleménye figyelembevételével állapítható meg.

2022. jan. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akár kamionra is leteheted, csak más cégénél nem vezethetsz, viszont ha van saját céged akkor igen, ne keresd a logikát de ez van.
2022. jan. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki válaszolt! Megfogom kérdezni a háziorvost!
2022. jan. 28. 18:46
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én hivatalosan enyhe vörös-zöld szintévesztéssel simán kaptam jogsit. Ahogy az előttem szólok is irták, hivatasos jogositvanyom nem lehet. Ez van.

Amúgy még motorra is megvan.

2022. jan. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosok ebben nagyon hülyék.

Én vitorlázórepülni akartam 14 évesen, ott kötötte a lelkemre a szemész, hogy ne vegyek autót, mert úgysem lehet jogsim, majd 10 éven belül egy családi ismerős orvos a beszélgetés során erre azt mondta, hogy ez nem így van. :D

Aztán ugyanezt megjártam a következő körben is, mert felbiztatva elmentem az üzemorvoshoz, elémrakta a japán könyvet, mondtam neki előre, hogy színtévesztő vagyok, de... erre már rá is b*szta a 'nem alkalmas' bélyegzőt. :D

Onnan hoztam vissza a dolgot, mondván tétován, hogy, csókolom, hát úgy tudom, hogy külön vizsgálattal... Erre azt válaszolta, ja, hát ha azt az utat akarja választani... áthúzta a nem alkalmast, és adott egy beutalót a pályaalkalmasságvizsgálóba. :D Tiszta kabaré volt. :D Elmentem az intézetbe, tekertem kettőt az anomaloszkópon, és már mentem is haza, a papírral, hogy B, de állásvállalásra nem jogosít.

2022. jan. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

B jogsid lehet


Hívatásos jogsit nem engedik színtévesztőknek, de hogy milyen logika mentén azt nem tudom.


Én például 20 éve vezetek B jogsival személyautókat kisteherautókat is, de még sose volt gondom a vezetéssel azért mert az isihara könyvben nem tudok minden betüt, számot elolvasni(színtévesztő vagyok:)


Biztos ha beülnék egy 3.5 tonna feletti teherautóba, egyből meghalna körülöttem mindenki a bürökraták szerint:D


Vicc ez az egész színtévesztős szabályozás szerintem, sok embertől veszik igy ela lehetőséget hogy esetleg olyan munkát válaljanak amit szeretnének...

2022. jan. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az. Én más okokból csináltattam a szemüveget, azóta nem teszek alaptalan kijelentéseket.
2022. jan. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!