Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudták régen bezárni...

Hogyan tudták régen bezárni az autót úgy, hogy bent maradt a kulcsa?

Figyelt kérdés

Öregemtől hallok mindig ilyen történeteket, aki lakatos volt és folyton hívták ki, hogy bezárták az autót, de a kulcs bent maradt és hogy fel kéne többi.


De hogyan? A bezáráshoz is kell a kulcs, szóval akkor hogyan zárták be úgy, hogy a kulcs mégis bennmaradt? És nem tartalék kulccsal, mert akkor ki tudták volna nyitni.


Olyat is szokott mesélni az öreg, hogy néha maga a riasztó zárta be a kulcsot, de számomra ez is hihetetlen, mert hogyan? A beriasztáshoz meg kell nyomni a gombot a kulcstartón, tehát ugyanúgy az ember kezében kell legyen a kulcs??



2022. jan. 29. 11:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
70%

Leállítod, kihúzod a kulcsot, lerakod az ülésre, felkapod a doboz cigit meg a telefonod és ott marad az ülésen a központi meg lezár, mivel a kulcs nincs bedugva. Sok autó magától lezár egy idő után.


Vagy másik opció, benne a kulcs, leveszed az akksi sarut, vissza rakod és bumm lezárt a központi.

2022. jan. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Javítás ki ha tévedek, de a kulcsokban van jeladó és a központi csak akkor zár le, ha messzire mész az autótól.
2022. jan. 29. 11:13
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Zsiguli kombimat zártam be így. Kiszálltam, ajtógombok lenyom, hátsó ajtó kinyit, mert ott volt a kutya. Kulcsot leraktam, kutyát kivettem, ajtót lecsuktam.

Mehettem haza a pótkulcsér.

2022. jan. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%
Én a jelenlegi, 10 éves autómba is zártam be kulcsot. 10 év alatt kb. 2-3 alkalommal történt, hogy bekkantant a központi, nem tudom, miért pont azokon az alkalmakon. Maga az eset úgy történt, hogy lecipeltem egy csomó cuccot a kocsihoz, a kulcsot a cuccok tetejére tettem, mert a ruhámon nem volt zseb. A cuccokat betettem a csomagtartóba, bezártam, és amikor kattant a zár, akkor vettem észre, hogy a kulcs ott maradt a holmik tetején.
2022. jan. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%

2-es, ha ez így lenne, hogyan tudnád közvetlen közelről is gombnyomásra nyitni-zárni a kocsit? Vagy mondjuk a kulccsal magadra zárni.


Nekem úgy sikerült, hogy épp pakolásztam az autóba behajolva, egy kicsit az ülésre tettem a kulcsot, aztán pakolás közben nem vettem észre, hogy rànyomtam a bezáró gombra. Lejtőn álltam, az ajtó szinte magától becsukódott, aztán már rángathattam a kilincset :)


Szerencsére közel volt a tartalék kulcs.

2022. jan. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
98%

#2 Kulcsokban csak immo chip van az indításgátlásra, de ez nem egyenlő a kódkártyásokkal, ahol bezár ha eltávolodsz a kocsitól, és ugyan az első ajtókon nem lehet nyitott állapotban lenyomni a gombot, viszont a hátsókon meg igen, így meg simán bezárhatod a kulcsot ha nem figyelsz.

Másik dolog , hogy sok központizár bezár egy akkucserénél, olyankor is figyelni kell, hogy nálad legyen a kulcs, mielőtt ráteszed a sarut.

2022. jan. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%

A kulcsokban nincs semmiféle jeladó, csak a távirányítósokban. Központi zár is nyitható tisztán mechanikusan működő kulccsal.

Az Ignisemhez is kétféle kulcsot kaptam, és csak az egyik távirányítós.

Régen, amiről kérdezel, még központi zár is ritkaság volt. Ha becsaptad az ajtót, az lezárt magától. Semmi késleltetés, meg egyebek.

2022. jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
97%

Úgy, hogy régen két lehetőséged volt:

vagy kulccsal bezártad kívülről vagy lenyomtad az ablaknál a gombot és becsaptad az ajtót. Utóbbi esetben ha bent volt a kulcs akkor bent is maradt.

2022. jan. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%

A kamionok is lezárnak nagyon sokszor.

Nekem is volt lehetett feszegetni az ajtót.

Majd csináltattam egy sima ajtónyitó kulcsot és azt kinn dugtam el .

Ezután már nem volt probléma ,kitudtam nyitni az ajtót.

2022. jan. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%
Maiakba is belehet zárni, még van amelyik villanyos szutyokba is gond nélkül, csak ezeket már nem tudod komoly károsodás nélkül kinyitni.
2022. jan. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!