Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudták régen bezárni...

Hogyan tudták régen bezárni az autót úgy, hogy bent maradt a kulcsa?

Figyelt kérdés

Öregemtől hallok mindig ilyen történeteket, aki lakatos volt és folyton hívták ki, hogy bezárták az autót, de a kulcs bent maradt és hogy fel kéne többi.


De hogyan? A bezáráshoz is kell a kulcs, szóval akkor hogyan zárták be úgy, hogy a kulcs mégis bennmaradt? És nem tartalék kulccsal, mert akkor ki tudták volna nyitni.


Olyat is szokott mesélni az öreg, hogy néha maga a riasztó zárta be a kulcsot, de számomra ez is hihetetlen, mert hogyan? A beriasztáshoz meg kell nyomni a gombot a kulcstartón, tehát ugyanúgy az ember kezében kell legyen a kulcs??



2022. jan. 29. 11:06
1 2 3
 11/26 veterán vas ***** válasza:
95%

Kérdező!

Nem kell ahhoz az öregek legendáit hallgatni, napjainkban is megtörténhet, hogy kizárod magad. ;)

2022. jan. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Seat Leon zárta be magát. Kulcs az ülésen, becsuktam az ajtót, átmentem a másik oldalra, hogy azt kinyissam, mire odaértem, már lezárta magát.
2022. jan. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 qkker1 ***** válasza:
50%

Régen nem volt központi zár.

Egyesével lenyomtad a gombokat /néhány típusban a vazetőoldalit nem lehetett nyitott ajtónál lenyomni, hogy ne zárd be a kulcsot/, bentmaradt a kulcs, becsuktad az ajtót, és mindjárt leshettél!

2022. jan. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus kulcsbezárós kocsi, a régi swift, ahol a csomagtérajtót, kívülről, kizárólag kulccsal tudod nyitni. (Vagy belül a vezető ülés melletti karral)


Tehát, megállsz a Tesco parkolóba, minden ajtót bezársz.

Majd bevásároltál, és kulccsal kívülről nyitod a csomagtér ajtót.

Bepakolsz, és elég ha véletlenül a kulcsot is berakod, majd lecsukod a csomagtérajtót.

2022. jan. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Beviz Elek ***** válasza:
67%

Gondolom régi sztorik régi autókkal.


A Lada/Zsiguli csomiajtó csak kulccsal nyílt. A szülők kiszálltak az autóból, bezárták az ajtókat, csomagtartót kinyitották a kulccsal, matatás közben lerakták a kulcsot/kiesett a kezükből, lecsapták a csomiajtót és lehetett pislogni a kocsi mellett.


Suzuki Marutinál ha nyitott ajtónál húztad a belső kilincset és úgy zártad be a kocsit belülről, akkor az ajtó becsukásánál nem nyílt ki a zár. Így egy mozdulattal megoldottad anélkül hogy pöcsöltél volna még kintről a kulccsal. Kivéve ha a kulcsot bent felejtetted mint én…


Gyerekkoromban egy ősrégi Nissanba is bezártam de nem tudom hogy hogy, 4-5 éves voltam, a szülők mesélték hogy milyen “ügyes” voltam.


Régen nem volt kulcs nélküli nyitás/indítás stb, a zár egy egyszerű mechanikus szerkezet volt.

2022. jan. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
93%
Én apám 3-as Golfjában zártam be a kucsot, mert ugyan az első ajtókat hiába lehet csak kulccsal, csukott ajtóval becsukni, mikor mindenki ismeri azt a megoldást, hogy a hátsó ajtót kinyitva nyomja le az első gombjait. Eszte jöttem haza, és láttam, hogy nyitva van. Lenyomtam a gombokat, másnap meg apám idegesen jött, hogy bent volt a kulcs. Egy sarokablak bánta a műveletet.
2022. jan. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
93%

Az NDK kocsiknál (Wartburg, Trabant, Barkas, IFA) meg úgy sikerült, hogy miután kinyitottam az ajtót, a kilincsen egyből visszafordítottam a kulcsot zárt állásba, hogy kívülről ne tudják rám nyitni a kocsit.

Nos, hát volt olyan, hogy kiszálltam a mázsánál, leadni a mérlegpapírokat, és az erős szél becsukta az IFA ajtaját.

Ott is szépen ki kellett feszegetni a vezetőfülke íves hátsó üvegét, mert azt könnyű volt visszatenni, csak egy zsineg, meg szappanos víz kellett hozzá.

2022. jan. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
93%
Ez egész modern autóknál gyakran előfordul. Minden 25 évnél fiatalabb VW tud olyat, hogyha kinyitod a centrálzárat, de az ajtóhoz nem nyúlsz, 2-3 perc után automatikusan visszazárja magát biztomsági okokból. Na ez a rendszer néha megkergül, és van, hogy gondol egyet és bezárja magát a kulccsal együtt, pl az udvaron vagy bárhol. Számos ilyen esetet tudok ismerősi körben.
2022. jan. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Hőmérő ***** válasza:
90%

Sziasztok!


Én autózár nyitással foglalkozom, és naponta több autót kell kinyitni, persze sérülés nélkül. A német autók egy része, ahogy írtátok lezár, ha nem volt nyitva a vezető oldali ajtó. De sokszor van olyan gond is, hogy lemerül az aksi, a távirányító nem működik, vagy a kulcsos zár fel van törve.

2022. jan. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Értem. Én azt hittem, hogy a központi záras történet csak az utólagosan beszerelt elektronikákra jellemző. Nekem legalábbis ami autóm volt eddig - kemény 3 darab - abban a központi zár úgy működött, hogy a kilincsen kellett megnyomnom a gombot a záráshoz, plusz ha elfelejtettem bezárni és távol voltam, akkor nem engedett ráindítani. De ilyet, hogy megától bezár egy idő után... Ennek mi értelme van? Ha érzékelné a kulcs távolságát, akkor még megérteném, de így tényleg csak magát szopatja az ember vele.
2022. jan. 29. 17:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!