Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudták régen bezárni...

Hogyan tudták régen bezárni az autót úgy, hogy bent maradt a kulcsa?

Figyelt kérdés

Öregemtől hallok mindig ilyen történeteket, aki lakatos volt és folyton hívták ki, hogy bezárták az autót, de a kulcs bent maradt és hogy fel kéne többi.


De hogyan? A bezáráshoz is kell a kulcs, szóval akkor hogyan zárták be úgy, hogy a kulcs mégis bennmaradt? És nem tartalék kulccsal, mert akkor ki tudták volna nyitni.


Olyat is szokott mesélni az öreg, hogy néha maga a riasztó zárta be a kulcsot, de számomra ez is hihetetlen, mert hogyan? A beriasztáshoz meg kell nyomni a gombot a kulcstartón, tehát ugyanúgy az ember kezében kell legyen a kulcs??



2022. jan. 29. 11:06
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Egyébként ezek szerint az akkumulátorral is szerencsém volt eddig, mert én bennhagyott kulccsal és becsukott ajtó mellett bíbelődtem vele és nekem nem zárta be magát. Gondolom ez bizonyos autókban a lopás elleni védelem része? De ha valaki el akarja lopni, akkor szerintem nem úgy kezdi, hogy kiszereli az akkumulátort belőle, mert akkor hogyan lopja el, értitek.
2022. jan. 29. 17:33
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

"Értem. Én azt hittem, hogy a központi záras történet csak az utólagosan beszerelt elektronikákra jellemző."


Dehogy, sőt...


"Nekem legalábbis ami autóm volt eddig - kemény 3 darab - abban a központi zár úgy működött, hogy a kilincsen kellett megnyomnom a gombot a záráshoz, plusz ha elfelejtettem bezárni és távol voltam, akkor nem engedett ráindítani."


Mázlid volt, ennyi az egész, vagy csak mikor lezárt éppen magától, nálad volt a kulcs így nem vetted észre az anomáliát.


" De ilyet, hogy megától bezár egy idő után... Ennek mi értelme van?"


Elvileg az hogy ha pl tesco parkolóban a kocsiban hagyod pl a táskád, és elfelejted lezárni lezárjon hogy a táskád ne lopják el, vagy hogy a kocsid ne nyissák ki, ne tegyék tönkre heccből mikor nem vagy ott.


"Ha érzékelné a kulcs távolságát, akkor még megérteném, de így tényleg csak magát szopatja az ember vele."


Az se lenne jó, amiben elektronika van és gyakran használják az gyorsan tökre megy, pl a kulcsban elgyengül az elem, és végül ugyan úgy bezárja.

Abban egyetértünk hogy az ilyenfajta időzítős/távérzéklős központik csak szopatásnak jók, tipikusan elméletben jól hangzik a valóságban meg csak a szívás van vele.


"Egyébként ezek szerint az akkumulátorral is szerencsém volt eddig, mert én bennhagyott kulccsal és becsukott ajtó mellett bíbelődtem vele és nekem nem zárta be magát."


Némelyik autóban tartalék áramforrásnak van benn egy elem/akku ami a üzemi akkutól független olyan mint a bioszelem a számítógépekben, de az is lehet amiket eddig szereltél rendelkeztek valami védelemmel ez ellen, vagy csak olyan volt a rendszer kialakítása, meg hát igen lehet szerencséd volt.


"Gondolom ez bizonyos autókban a lopás elleni védelem része?"


Nem lopásvédelem, egyszerűen egy ideig nem kap áramot, utána mikor kap "észheztér" és lezár. De simán az is lehet hogy áramlökést kap és ezt jelnek érzékeli a lezárásra és azért zár le. Nem az autó ellopását akadályozza, arra ott van a kulcs formája meg az immobiliser (másik dolog amit az autó megvétele után azonnal automatikusan kiiktatok, a automata központi után)

2022. jan. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 10 deka farhát ***** válasza:
100%
A régi Swiftnél be lehet zárni az első ajtókat is kulcs nélkül kívülről (nyitás után az ajtózárat lezárod, majd a kilincset felfelé húzva határozottan becsukod az ajtót - ez nem bug, hanem feature, a kezelési útmutató is leírja). Nekem egyszer sikerült benne felejtenem a kulcsot és így bezárnom az autót, de megoldottam a pótkulccsal.
2022. febr. 2. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
51%
Régebben még úgy kellett bezárni az autót, hogy lenyomtad az ajtókon lévő kis gombokat, és úgy csuktad be. Ha a kulcs ilyenkor bent marad, az szopó
2022. febr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
69%

A távnyitón van egy olyan (hasznos?) opció, hogy csak a csomagtartót nyitom.

De ha pakolok, felveszek valamit, ott marad a kulcs, akkor lecsukáskor automatikusan zár..

Észnél kell lenni..

Öreg autóm csomagtartóját nyitottam a kulccsal azzal a mozdulattal fel is nyitottam a kulccsal rögtön zártam is, cuccot kivettem, kulcs maradt a csomagtartóban, lecsuktam... Mint előbb, de ott volt a sárhányóban egy pótkulcsom.,.

2022. febr. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

És az öreged nem mondta el,hogy hogyan lehet belezárni???

Van olyan csomagtérajtó a sedánoknál amit csak bowden vagy kulcs nyit. Vásárlás után kinyitod kulccsal a csomagtérajtó fedelet, bepakolsz, beejted vagy beteszed a kulcsot, lezárod tolod vissza a bevásárló kocsit....és a kulcs a csomagtartóban pihen. M Lancer 2007

2022. febr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!