Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kicsereltem a termosztátot,atm...

Lacika6505 kérdése:

Kicsereltem a termosztátot,atmostam a rendszert de mégsincs fűtés! Minden cső meleg de az a cső ami a muszerfalba megy az hideg marad! Levegő is ki lett engedve!mi lehet a baj hogy az a cső hideg?

Figyelt kérdés
A motorbol megy az egyik fele van egy csatlakozás és utána már hideg ugyanaz a cső

2022. febr. 1. 14:04
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%

Keresd meg hol akad el a víz és ott takarítsd ki.

Lehet a fűtő radiátor vagy a csap nem engedi át dugulás miatt keringeni.

De a termosztátnak nincs köze hozzá.

2022. febr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

Esélyes, hogy eldugult a fűtőradiátor.

próbáld csak műszerfalba menő csöveket leszerelni és átmosni (slagal vizet engedni bele).

2022. febr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 krwkco ***** válasza:
Végül is hol légtelenítetted?
2022. febr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Most kimostam megint de az a baj hogy a muszerfalat szet kellene kapnom,hogy a radiatort kivegyem!!

Legteleniteni ugy csinaltam hogy levettem a kupakot, és jött felfele a viz és bugyborekolt és egyszer csak visszallt es abba hagyta!!

Nincs légtelenítő csavar az istenert nem talallom sehol.

2022. febr. 1. 16:57
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Elősör a csapot nézd meg , az is szokott beragadni vagy éppen kiakad a bowden és zárva marad.
2022. febr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 krwkco ***** válasza:
100%

#5

Ha jól értem a kérdezőt, akkor át tudta mosni a benti fűtőtestet. Átment rajta a víz. Ha a fűtéscsap a motortérben lenne, azt látná. Ha az utastérben van, akkor vagy nyitva van, vagy nem létezik.

2022. febr. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 krwkco ***** válasza:

"Most kimostam megint de az a baj hogy a muszerfalat szet kellene kapnom,hogy a radiatort kivegyem!!"

A radiátort az átmosáshoz nem kell kivenni. Azt a két csövet kell a motortérbn lecsatlakoztatni, amik bemennek hozzá. Ezt megtetted és direktben a két csővön keresztül átmostad?

2022. febr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Na ezt nem sajnos :( az egyiken bedugom a masikon ki kellene jöjjön a víznek?
2022. febr. 1. 18:24
 9/43 krwkco ***** válasza:

"az egyiken bedugom a masikon ki kellene jöjjön a víznek?"

Igen.

Most nem fogok rákeresni, de ezt már két kérdéssel ezelőtt is javasoltam Neked. Akkor ezek szerint nem volt érthető.

A motortérben le kell csatlakoztatni az utastérbe bemenő és a kijövő csövet is. Először csak nyomás nélkül lazán érintve fújd be a vizet lehetőleg a kimenő csövön. Ha a másik csövön jön ki a víz, akkor folytatni lehet mindkét irányban, akár mérsékelt vízhozammal kényszerítve is.

Ha nincs átfolyás, akkor csak óvatosan, mert az elöregedett radiátor eldurranhat.

Egyszerűen nem hiszem, hogy azt gondoltad, hogy a hűtőrendszernek ezt a részét átmostad, csak azért, mert a rendszerbe valahol bement a víz és máshol kijött. A hűtőrendszerben rengeteg kerülő út van. A víz akkor is átfolyik, ha egyes helyeken el van dugulva!

2022. febr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Na holnap megcsinálom köszönöm mindenkinek a választ :) ha sikerült ha nem írom ide majd aztán ha nem elviszem szervizbe,hogy a fejemet is lenyuzzak😂 mert a fűtő radiátor cserére 70.000ft ot mondtak!
2022. febr. 1. 19:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!