Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kicsereltem a termosztátot,atm...

Lacika6505 kérdése:

Kicsereltem a termosztátot,atmostam a rendszert de mégsincs fűtés! Minden cső meleg de az a cső ami a muszerfalba megy az hideg marad! Levegő is ki lett engedve!mi lehet a baj hogy az a cső hideg?

Figyelt kérdés
A motorbol megy az egyik fele van egy csatlakozás és utána már hideg ugyanaz a cső

2022. febr. 1. 14:04
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

Mindent megcsinaltam :) most jottem be a kocsitol a csovet is ,a hőfokmérőt mindent lehuztam,ha jaratom sapka nelkul tokmindegy mennyi viz van benne akkor is nyomja magas fordulaton jaratasnal,mar csinaltam ezt is nem egyszer!

Nincs penzem ennyi fagyallora mar kb 20000ft elment csak arra a probalgatasok vegett

2022. febr. 4. 15:22
 32/43 krwkco ***** válasza:

"Nincs penzem ennyi fagyallora mar kb 20000ft elment csak arra a probalgatasok vegett"

Akkor csak egy utolsó tanács. Ha továbbra is dolgozol a hűtőrendszeren, ne hagyd, hogy szétfollyon a fagyálló és szennyezze a környezetet. Hanem fogd fel egy lavorban, tepsiben, levágott oldalú 5 literes desztvizes kannában. Ha egy kis üllepítés után azt töltöd vissza, csak a minimális veszteséget kell pótolnod.

2022. febr. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:
Most azt csinalja hogy elmentem vele a benzinkutra es azt irta felfort a viz lealitottam letekertem a kupakot de sehol semmi :/ benyomtam az ac gombot es visszaugrott az eredeti hőfokra,szo szerint visszaugrott
2022. febr. 5. 09:57
 34/43 anonim ***** válasza:
forró motornál ne tekerd le a hűtőrendszer kupakját... nagyon veszélyes!
2022. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
Meglett a hiba dugulás van a rendszerben+levegős is ezáltal nincs keringes! Nem hengerfejes az autó hála istennek!!
2022. febr. 6. 18:19
 36/43 krwkco ***** válasza:

Örülök, hogy végül meglett a hiba! :-)

Hol volt a dugulás?

Te találtad meg vagy szerelő?

2022. febr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
En talaltam meg amikor a hutobe bedugtam a slagot,semmi nem jott ki,es azota osszeraktuk es nincs keringes szerintem egyhelyre raktam a hordalekot annyira hogy alig folyik at valami,ugyhogy most kiszedjuk,aztforgatjuk es egy teljes rendszertisztitast csinalunk de elotte meg hutotisztito folyadekot veszek megprobalom avval hatha segit nem vesztek vele
2022. febr. 6. 18:27
 38/43 krwkco ***** válasza:

A motortérbeli hűtőben találtad a dugulást?

A fűtés hőcserélőjével mi a helyzet? Azt át tudtad mosni?

2022. febr. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

Ige ott talaltam.dugulast :)

Azt sajnos nem sikerult át mosni,probaltam a bemenőn a slagot benyomni de ugyanott jott vissza a viz,a masikon semmi nem jott ki.lehet meg,hogy koran orulok es futoradiator csere is lesz de elobb ezt a hutotisztito folyadekot kiprobalom :)

Caak azt nem tudom amikor tisztitja akkor a futest nyissam meg ?

Hogy ott is keringjen ?

2022. febr. 6. 18:37
 40/43 krwkco ***** válasza:

Feltétlenül állítsd a legmelegebbre a fűtést. Ha benne fűtéscsap akkor az elzárja a víz útját, ha nincs melegre állítva a fűtés. Ezért ki kell nyitni. Web-es alkatrészáruházakban megnézheted, hogy pontosan a Te autódhoz árulnak-e fűtéscsapot. Ha igen, akkor van benne.

Nagyon sok autóban nincs fűtéscsap, csak a meleg levegő útját zárja/nyitja a fűtésállítás. Akkor a melegre állítás semmit nem számít, de nem is árt.

Ha nem megy át a víz, semmiképpen se eröltesd a nyomást. Csak próbáld vízsugárral mosni mindkét irányból. Ha időről-időre kihoz némi rozsdaport, egy idő múlva átjárhatóvá válik.

Ugyanezt javaslom a motorhűtőnél. Ott azt is megteheted, hogy a hűtőt felállítod és alulról mosod. Így a gravitáció is segít, hogy kijöjjön a hulladék.

A hűtőtisztítót adalékot én egyelőre nem vetném be. Az elsősorban vízkő ellen jó. És ami méginkább ellene szól: akkor tudja kifejteni a hatását, ha a víz kering. Az eltömődéseket türelmes munkával és sok vízzel kell eltávolítani. Legalábbis az én motorhűtőmnél ez volt a helyzet.

2022. febr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!