Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kicsereltem a termosztátot,atm...

Lacika6505 kérdése:

Kicsereltem a termosztátot,atmostam a rendszert de mégsincs fűtés! Minden cső meleg de az a cső ami a muszerfalba megy az hideg marad! Levegő is ki lett engedve!mi lehet a baj hogy az a cső hideg?

Figyelt kérdés
A motorbol megy az egyik fele van egy csatlakozás és utána már hideg ugyanaz a cső

2022. febr. 1. 14:04
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
Na ezt nem akartam hallani :( gondoltam ra :/ igen pontosan ezt csinalja az auto :(
2022. febr. 3. 19:57
 22/43 krwkco ***** válasza:

"Az hogy elinditom,es fel le megy a tartalyba a viz es neha ki is jon a tartalybol utana vissza meg bugyborekol neha kicsit."

1. Ha elindítod a motort, akkor azonnal fel-le megy a tartályban a víz? Nem az a kérdés, hogy azonnal, amikor lecsavarod a sapkát, hanem az hogy amikor nyitott sapkánál nyugalom van és indítod a motort akkor kezd el mozogni?

2. Vagy csak azzal párhuzamosan emelkedik vízszint, ahogy a motor melegedni kezd?

3. Ha beleszagolsz a kiegyenlítőtartályba, érzel kipufogószagot?

2022. febr. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
Amikor leszedem a kupakot akkor nyugi van szelel eggyet es kesz ha inditom akkor kezdi el egybol! Tiszta a viz nem erzek semmi olyat :) olaj is tiszta azt is megneztem mar,igazabol ezen kivul semmi nem utal arra hogy hengerfejes legyen :/ de gondolom ennyi is eleg
2022. febr. 3. 20:06
 24/43 A kérdező kommentje:
Nyitott sapkanal ha elinditom akkor is elindul a viz ha inditas utan csavarom akkor is egybol feljon es szuszog neha annyira hogy a tartalybol is.kijon
2022. febr. 3. 20:08
 25/43 anonim ***** válasza:
Nagyjából 99% hogy ki kell cserélni a hengerfej tömítést és minden megoldódik.
2022. febr. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
En azt ertem,de meg egyertelmu valaszt nem kaptam,hogy hol kell legteleniteni!!kapzam 3gy videot hol vannak a csavarok na most nekem abbol 1 darab nincs meg!!! Sem a motor mogott a falon,sem a termosztathazon sehol se a hűtőn!!! Es most elinditom a hőfok felmegy ket cső meleg a tobbi hideg marad! Mar azon vagyok hogy belocsolom benzinnel ezt a francia szutykot!
2022. febr. 4. 13:20
 27/43 krwkco ***** válasza:

"hol kell legteleniteni!"

A hűtő két felső sarkánál sincs csavarfejjel ellátott műanyag dugó? Felül, hátul, oldalt?

Néhány szükség-légtelenítési tipp, ha nem találsz mást.

Töltsed csurig a kiegyenlítőtartályt.

1. a hőfokszenzor a termosztátház tetején vagy elég magasan van? Ha azt félig kihúzod ott kimegy a környékről a levegő.

2. Ha majdnem lehúzod a hűtőről a felső csövet, billentve, úgy hogy a teteje jobban nyíljon, akkor vízveszteség mellett ugyan, de a levegő is ki fog menni.

3. Ugyanez a fűtő radiátor mindkét csövével a motortérben.

4. Járatás 2000-es fordulaton néhány percig vagy termosztátnyitásig nyitott kiegyenlítőtartállyal. Itt már ne legyen tele, hogy ne fusson ki a víz.

Ennyi jutott eszembe.

2022. febr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
Megcsináltam de viszont igaza volt az előttem szolonak, hengerfejes az autó! Hőfok felmegy 90fole most és a hűtő csovei hidegek és ha le állítom leszedem a kupakot omlik a víz belőle
2022. febr. 4. 14:54
 29/43 krwkco ***** válasza:

"hengerfejes az autó!"

Azért, ha bugyborog kifele a kipufogógáz a kiegyenlítőtartályban, de semmi szaga nincs, azon én elgondolkodnék.

2022. febr. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 krwkco ***** válasza:

És mint távollevő, a "Megcsináltam" kijelentést az előzmények alapján csak kételkedéssel tudom olvasni.

4 különféle dolgot mondtam 14:47-kor és azt írod 14:54-kor, hogy megcsináltad.

Mindegyiket? Egyik sem volt újdonság számodra? Konkrétan mi az, amit tényleg megtettél?

2022. febr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!