Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kicsereltem a termosztátot,atm...

Lacika6505 kérdése:

Kicsereltem a termosztátot,atmostam a rendszert de mégsincs fűtés! Minden cső meleg de az a cső ami a muszerfalba megy az hideg marad! Levegő is ki lett engedve!mi lehet a baj hogy az a cső hideg?

Figyelt kérdés
A motorbol megy az egyik fele van egy csatlakozás és utána már hideg ugyanaz a cső

2022. febr. 1. 14:04
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:

1 Jótanács !!

Én egyszer úgy jártam hogy szivárgott a hűtő valahol,és töltöttem bele hűtő tömítő adalékot.. No azt soha többet!!!!!


Ez az adalék egy fura anyag, ami vízre és levegő hatására megköt buborékosan,és mindent elzár ami szivárog kifelé.. A Gond csak az a hűtőbe levegő kerül,mert akkor ott is képződik ez a trutyi hab,ami percek alatt megköt odabent. A lényeg hogy szé apránként minden levegő buborék szépen kitölti a hütőt belülről,és szépen el is dugul tőle.

A lényeg hogy ettől a sz@rtól nem tűnt el a hűtővizem,..csak fűtésem nem lett soha többet,és csak a radiátor csere oldott

2022. febr. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:

1 Jótanács! saját példám!!

Hűtőtömítő adalékot sose tölts az autóba,ha eltűnik a vized!!

Ez a fura adalék nem csak a kis lyukat dugítja el a hanem a fűtést is haza vágja! Ez az anyag olyan lesz kb mint a purhab,és ha víz és levegő éri egyszerre,akkor behabosodik ott a buborék és megköt.

És ezután eldugít mindent ahol légbuborékok mozognak.

Kuka lett a fűtőradiátor!! Nem fordult meg benne soha többet a víz,mert egy csomoó hab kötött bele odabelül!

2022. febr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

Ertem es huto tisztito folyadek ?

Tomito nem jo tudom a haverom rakott bele el is.mult a csopoges es egy ido utan a vizpumpabol kezdett folyni a viz

2022. febr. 2. 21:47
 14/43 anonim ***** válasza:

Tömítőből is száz fajta létezik, van olyan helyzet, amikor jó a használata.

Amikor átmosod a fűtőradiátort, vigyázzál, hogy alacsony nyomáson legyen a vízcső, mert a rendszerben lévő nyomás jóval magasabb, mint amire ezeket tervezték és tönkre teheted vele a radiátort.

2022. febr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
En nagyon arra hajlok,hogy hengerfejes az auto es azert nincs keringes!hideg motornal is levett sapkanal nyomja a vizet ki a csovek levegosek nem tudom szerintem hengerfej :/ jo esetben tomites
2022. febr. 3. 15:18
 16/43 krwkco ***** válasza:

"En nagyon arra hajlok,hogy hengerfejes az auto es azert nincs keringes!"

Mondtam, hogy mosd ki a fűtőradiátort. Ez a hengerfejesség marhaság. Reménytelen vagy.


"hideg motornal is levett sapkanal nyomja a vizet ki a csovek levegosek"

Naná, hogy levegősek, ha nem légteleníted őket. Teljesen hideg motornál nem hiszem, hogy tényleg kinyomja a vizet. De ha akárcsak langyos a motor, a levegő térfogata akkor is megnő a rendszer magas pontjain és kell neki a hely. Nem kell forrási hőmérséklet ahhoz, hogy a víz ki akarjon jönni a betöltőnyíláson.

2022. febr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

Akkor szerinted nem hengerfejes?

Mert a vizet nem forralja,a csovek puhak maradnak,szepen beall 90fokra es nem megy tovabb! Csak inditott motornal szuszog a tartalyban a viz.

2022. febr. 3. 18:29
 18/43 krwkco ***** válasza:
Nálad mit jelent az, hogy "szuszog a tartalyban a viz"?
2022. febr. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

Az hogy elinditom,es fel le megy a tartalyba a viz es neha ki is jon a tartalybol utana vissza meg bugyborekol neha kicsit.

De ez csak leszedett sapkanal ha rajta van akkor nem csinalja.

Azert gondolok a levegore hogy levegos de mar eskuszom nem talalom sehol egen foldon keresem a legtelenitot!

2022. febr. 3. 19:15
 20/43 anonim ***** válasza:

ingadozó vízszint,meg légbuborékok jönnek folyamatosan, a tartályból? Ez Egyértelműen.......... hengerfejes a blokk!!!

A robbanás ciklusban beleküldi a gázt a vízkörbe.

Ha szerencséd van ..csak" a hengerfejtömítés sérült! Ha nincs szerencséd akkor átszakadt valahol a fém is,ekkor vagy javítható-hegeszthető,vagy ha nem ..új hengerfej kell. Ez jóval borsosabb ár..

2022. febr. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!